Skocz do zawartości

Sterowniki Lexmark Z45 dla Windows 7 Home Premium x64


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Właśnie dzisiaj zakupiłem windowsa 7 x64 home premium i wszystko fajnie poza tym że w necie nie mogę znaleźć żadnego sterownika do tej starej drukarki ;/

 

Pod windowsem XP działała poprawnie..

 

Wiem że drukarka jest trochę wiekowa ale skoro działa to po co wymieniać:)

 

Na microsoftowej stronie : http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/Details.aspx?type=Hardware&p=Lexmark%20Z45%20Inkjet%20Printer&v=Lexmark&uid=18H0000&l=en-US&pf=4&pi=2&c=Printers%20%26%20Scanners&sc=Ink-Jet%20Printers&os=32-bit

Napisali że nie ma sterowników i lipa... ;/ Ale może jakiś nawet przerobiony jest ? :)

 

Potrzebuje sterownik który będzie na nim działać

 

 

Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na niektórych stronkach widać w opisie przy kompatybilności z systemem Vista. Ja tego i tak nie sprawdzę, więc nawet nie ściągam. Na kilku forach można było natknąć się na informację, że Lexmark planował sterowniki do Visty na 2008 r. Skoro ich nie ma na stonce firmowej, to pewno ich nie wydali - albo niedopracowali i je usunęli? A tak wogóle nie zaszkodziłoby Ci napisać kilka słów do supportu Lexmarka. Korzystając z formularza kontaktowego. trzeba podać m.in. nr seryjny produktu = email the Lexmark team. :)

Odnośnik do komentarza

ziomus spróbuj zrobić tak:

 

 

 

 

Start -> Urządzenia i drukarki -> prawoklik i z menu kontekstowego wybierz "Dodaj drukarkę", następnie "Dodaj drukarkę lokalna" LPT1 (tutaj nie wiem co dokładnie wybrać, jeśli będzie do wyboru USB to wybierz USB)

 

kliknij na "Dalej" i nastepnie kliknij na przycisk Windows Update - teraz chwilke potrwa aktualizacja sterowników, komputer musi być połączony z internetem.

 

Kiedy aktualizacja się skończy wybierz z listy sterowników Lexmark - w prawym oknie prawie całkiem na dole Lexmark Z42 Color Jetprinter.

 

 

 

 

 

 

 

Powyższy opis działa pod Windows Vista, mam nadzieję, że tak samo zadziała pod Win 7 :)

 

Nie testowałem gdyż nie posiadam owej drukarki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak już mówiłem no więc tak najpierw :

 

Start -> Urządzenia i drukarki -> prawoklik i z menu kontekstowego wybierz "Dodaj drukarkę", następnie "Dodaj drukarkę lokalna" LPT1 (tutaj nie wiem co dokładnie wybrać, jeśli będzie do wyboru USB to wybierz USB)

 

kliknij na "Dalej" i nastepnie kliknij na przycisk Windows Update - teraz chwilke potrwa aktualizacja sterowników, komputer musi być połączony z internetem.

 

Kiedy aktualizacja się skończy wybierz z listy sterowników Lexmark - w prawym oknie prawie całkiem na dole Lexmark Z42 Color Jetprinter.

 

 

To zainstaluje tą listę ... Zainstaluje się niby drukarka ale nie będzie działać...

 

Następnie:

 

Start-Komputer-właściwości - menedżer urządzeń - Jest w innych urządzeniach Lexmark Z45 - Dajemy PPM - Aktualizuj oprogramowanie sterownika - Zainstaluj oprogramowanie ręcznie - Drukarki - Lexmark Z42 - Potwierdzasz ostrzeżenie że sterownik może spowodować niestabilność itp... Czekasz.. Potem możesz wydrukować stronę testową ...

 

 

I Już można drukować ! :)

 

Radzę usunąć tą uszkodzona bo będą dwie a tylko jedna działa - Testujemy... Jak ta 1 drukuje to tą 2 usuwamy.. i tyle ;)

 

 

To nie sa stery od Z45 ale chodzą dobrze ;)

 

 

 

Mogę nagrać filmik ale to później ( W nocy jeszcze wrzuce ;) )

 

Lecz kurczę nie wiem jak wyciąć pare moich błędów z filmiku i go pomniejszyć ;/

 

 

Co do tego polecacie aby pomniejszyc go i wyciac pare zbednych sekund ?

 

Narazie udało mi się kombinacjami do 180 mb ale to i tak za dużo na 7 minutowy film...

 

Na moim necie to wiek by się upało ;/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...