Skocz do zawartości

Nowy dysk-problem z instalacją systemu.


Geiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam następujący problem : zakupiłem nowy dysk WD10EZEX 1TB ponieważ mój pierwotny 7 letni (WD 2500JS) zaczął łapać bad sectory.

Podpiąłem nowy dysk do drugiego gniazdka SATA na płycie głównej i próbowałem formatować i partycjonować za pomocą programu AOMEI Partition Assistant Jednak za każdym razem wyskakiwał błąd :

 

"Niestety obecna operacja została anulowana ! 

Kod informacji : 6.

Opis : tablica partycji na dysku została zaktualizowana z niepowodzeniem,

ponieważ inne programy zablokowały tablicę partycji,zamknij inne programy i spróbuj ponownie"

 

Próbowałem innymi softami-również bez powodzenia.Udało mi sie dopiero za pomocą programu który odpaliłem z płytki.

Na Windows XP nowy dysk nie był widoczny.Dopiero po wgraniu sterowników nforce zaczął być widoczny.

Po sformatowaniu i podzieleniu na partycje próbowałem postawić nowy system...dysk w BIOS był widoczny.Ustawiłem Boot Device tak :

1.CD/DVD

2.Nowy dysk.

3.Stary dysk.

System zainstalował się ale przy pierwszej próbie uruchomienia zaczęło wywalać Blue Screen.Próbowałem postawić sys,drugi raz ale już bez powodzenia.Nowy dysk dalej był widoczny w BIOS ale podczas instalacji albo nie był widziany przez instalator albo przy próbie sformatowania partycji systemowej znowu pojawiał się Blue Screen.

Sytuacja ta występuje tylko przy próbie instalacji XP.Windows 7 instaluje się bez problemu.

Moje pytanie brzmi : czy na tym dysku nie da się zainstalować XP (który bardziej lubię od 7) czy też popełniam jakiś błąd ?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...