Skocz do zawartości

AVG 2011 - wykrył jeden zarażony plik jak się go pozbyc?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To jest błąd i fałszywy alarm skanera. Możesz dodać sobie ten obiekt do wyjątków bo pewnie coś takiego w AVG istnieje. Poszperaj w ustawieniach.

Landuss to może polecisz mi jakiegoś innego darmowego antyvirusa, bo właśnie czytałem o nim w internecie i wiele osób miało podobne problemy - czy tego rodzaju problem może się powtórzyć?

Odnośnik do komentarza

Z darmowych śmiało mogę polecić Avire. Lekki i raczej nie sprawiający problemów antywirus. Takie jest moje zdanie.

Avira owszem...ma jednak tę wadę, że darmowa wersja jest właściwie tylko skanerem na żądanie, bo nie ma strażnika w czasie rzeczywistym. Nie ma co ukrywać...najpełniejszą ochronę zapewnia niestety Avast!...niestety, bo to program tyle samo ceniony, co mocno krytykowany. Niemniej jego wykrywalność jest na dość przyzwoitym poziomie, nowa wersja zjada znikome zasoby komputera, a przy tym zapewnia najpełniejsza ochronę ze wszystkich darmowych AV. Jak ktoś nie jest do niego przekonany może spróbować MSE, Panda Cloud AV Free lub Immunet Free.

Odnośnik do komentarza

Avira owszem...ma jednak tę wadę, że darmowa wersja jest właściwie tylko skanerem na żądanie, bo nie ma strażnika w czasie rzeczywistym.

 

Koledze chyba się coś pomyliło. Avira, nawet ta darmowa ma skaner rezydentny i jak najbardziej zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Nie ma za to ochrony WWW i chyba poczty. Poza tym domyślnie aktualizuje się tylko raz na dobę.

Odnośnik do komentarza
Koledze chyba się coś pomyliło. Avira, nawet ta darmowa ma skaner rezydentny i jak najbardziej zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Nie ma za to ochrony WWW i chyba poczty. Poza tym domyślnie aktualizuje się tylko raz na dobę.

 

Zdecydowanie się pomyliło.

Co do pozostałych funkcji brak jest skanera poczty, ale ustawienie opcji na scan All files, zapewnia w 100% skanowanie plików poczty. Z aktualizacjami też nie do końca prawda - można ustawić dowolna ilość pobierania aktualizacji. Tu był temacik http://www.fixitpc.p...ie-aktualizuje/

Oto dowód, jak powstają mity na temat programów zabezpieczających.

pozdro

Odnośnik do komentarza

Koledze chyba się coś pomyliło. Avira, nawet ta darmowa ma skaner rezydentny i jak najbardziej zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Nie ma za to ochrony WWW i chyba poczty. Poza tym domyślnie aktualizuje się tylko raz na dobę.

Darmowa wersja nie ma tych modułów:

AntiPhishing - proaktywna ochrona przeciw phishingowi

AntiVirProActiv - ochrona behawioralna

WebGuard - ochrona przeciw szkodliwymi stronami

AntiDrive-by - ochrona przeciw ściąganemu malware z sieci

MailGuard - ochrona poczty

Jej ochrona w czasie rzeczywistym sprowadza się właściwie do monitorowania tego, co już mamy fizycznie na dysku...jest to skaner rezydentny, ale dla mnie to żadna ochrona real-time.

Odnośnik do komentarza

Pierdoły opowiadasz Ichito. Nie ma skanera poczty jako takiego, nie ma anty pischingu ale i tak widzi. Nie korzystasz, nie uzywasz, nie wiesz jak skonfigurować - nie zabieraj głosu.

 

J

ej ochrona w czasie rzeczywistym sprowadza się właściwie do monitorowania tego, co już mamy fizycznie na dysku...jest to skaner rezydentny, ale dla mnie to żadna ochrona real-time.

 

To spróbuj sobie coś sciagnac na dysk, przy właściwej konfiguracji. Wtedy zobaczysz real time :P

Odnośnik do komentarza

Darmowa wersja nie ma tych modułów:

AntiPhishing - proaktywna ochrona przeciw phishingowi

AntiVirProActiv - ochrona behawioralna

WebGuard - ochrona przeciw szkodliwymi stronami

AntiDrive-by - ochrona przeciw ściąganemu malware z sieci

MailGuard - ochrona poczty

Jej ochrona w czasie rzeczywistym sprowadza się właściwie do monitorowania tego, co już mamy fizycznie na dysku...jest to skaner rezydentny, ale dla mnie to żadna ochrona real-time.

 

Mylisz pojęcia ochrony real-time czyli skanera rezydentnego który reaguje na próbę dostępu do szkodliwego pliku z dodatkowymi warstwami ochrony typu ochrona WWW która blokuje zainfekowany plik już podczas próby pobrania go ze strony www. Nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc że Avira Free to tylko skaner na żądanie i że nie zapewnia bezpieczeństwa in real-time bo to jest wierutna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...