Skocz do zawartości

Odświeżenie leciwego WinXP SP3


J4r0

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka;

 

Komputer pracuje ok 9-12 lat na XP, regularnie był czyszczony ze śmiecia itp, chdsk 2x w roku + defrag raz na rok - ale wiadomo - po takim czasie spadek prędkości działa nia systemu to sprawa naturalna.

Przychodzę zatem z prośbą o sprawdzenie logów z OTL (w razie potrzeby wrzucę inne) by wywalić wszelkie niepotrzebne ścierwo. Komputer to taki domowy laptop dla wszystkich i do wszystkiego stojący w salonie przed TV ;-) Głównie kożysta z niego 7letnia córka do grania w gry i oglądania bajek. Zawraca mi tym samym głowę bo ciągle coś się zacina (takie przycięcia na 2-6sek)

 

Programy jakich używam na tym systemie (nie będę wypisywał wszystkiego) bo tego jest setki na dysku ;-)

Z głównych to:

ESS, The Bat, kalendarz XP, winalarm, Malwarebytes AM, Office, BlueFish, Kompozer, TeamViewer, Opera i FF

 

Reszta jest na PC stacjonarnym.

 

Dodatkowo chciałbym usunąć część skrótów z PPM w dowolnym miejscu czy na jakimś konkretnym pliku: mam tam też tego sporo:

winrar, mediainfo, genay, unlocker, poweriso itp

 

 

opcje-linki_ppm.JPG

http://com-ex.pc.pl/dat/2014-09/OTL.Txt
http://com-ex.pc.pl/dat/2014-09/Extras.Txt

Jakieś sugestie co do możliwych, dodatkowych zmian wprowadzanych w tym systemie — działa jak pisałem długo, wiele jest do zrobienia, ale... Systemu nie zmienię bo komputer słaby:

Core2Duo 2GHz, 3GB RAM, GF Go 7600. Chcę go odświeżyć maksymalnie i zostawić na kolejne kilka lat aż się rozkrzaczy całkowicie. Po WinXP przyjdzie kolej na Ubuntu, Minta lub Debiana - niech się młodzież uczy!

 

Wywalić chcę (juz sam w logach zauważyłem:

 

Całkowicie usunąć:

D:\Uzytki\Sprzet\Telefon\Sony Ericsson\Sony Ericsson PC Suite\SupServ.exe

 

Z aktywnych procesów:

C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk2008\PD91Agent.exe

D:\Uzytki\Sprzet\Nagrywarka\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

 

C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe (co to jest bo nie pamietam? Nagrywanie płyt czy backup dysku? jak back up to wywalić z procesów, jak płyty to całkowicie)

 

D:\Uzytki\Internet\Komunikacja\Skype\Updater\Updater.exe

 

C:\Program Files\WinPcap\rpcapd.exe (tego chyba mi już nie potrzeba :D )

 

itd itd

 

 

Z rejestru widze m.in.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\KasperskyAntiVirus]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\McAfeeAntiVirus]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\McAfeeFirewall]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\PandaAntiVirus]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\PandaFirewall]

 

 

Po reszę śmiecia i ich odnalezienie zwracam się z prośbą do Was.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...