Skocz do zawartości

Creative X-Fi Xtreme Gamer - trzeszczenie


swistaq

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od jakiegoś roku mam nieustannie ten sam (tutaj bardzo mocno powstrzymuję się od użycia wielu niecenzuralnych wyrazów) problem. Otóż dźwięk nie jest czysty jak kiedyś bez problemu był tylko trzeszczy. Nie jest to wina głośników ani też słuchawek bo problem występuje w obu przypadkach. Próbowałem wielu alternatywnych sterowników/przeinstalowywania windowsa/zmieniania slotu PCI i nic nie pomaga. Poziom mojej frustracji sięga poziomów zbliżonych do nieskończoności tym bardziej, że świeżo po reinstalacji sterowników/restarcie dźwięk przez jakąś chwilę jest bez zarzutu. Karta pod Win XP działa bez problemu ale już pod 7 wszystko się sypie. Przekopałem już chyba wszystkie tematy temu poświęcone i wysłałem kartę na gwarancję (zgodnie z podejrzeniem wróciła z notką, że jest sprawna), tak więc błagam uratujcie mnie bo jestem bardzo bliski wyrzucenia kompa przez okno.

 

 

Cały config kompa:

CPU: Core i7 920 D0 @ 4 GHz 1.26V

COOLING: Noctua NH-U12P SE2

MOBO: Biostar TPower X58 5.x

RAM: 3x2GB G.Skill 1600 mHz CL9

GPU: ASUS Radeon HD 5870 1GB

HDD: Samsung F3 1TB 7200RPM 32MB cache

CASE: ThermalTake Armor Black

POWER: BeQuiet! DarkPower P8 750W

INNE: Logitech X-540, Logitech G9, Logitech G110, Creative X-Fi Xtreme Gamer, GameCom 377, BenQ G2222HDL

OS: Win 7 x64 (przez chwilę z betą SP1 teraz już bez - w obu przypadkach problem występował)

 

Sterowniki do karty PAX Windows 7 1.25 + Master Suite 1.70

 

Jeśli będą potrzebne jakiekolwiek logi to krzyczcie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To raczej nie problem sprzętowy skoro pod XP na tym samym kompie (jak sądzę) jest wszystko OK. Spróbuj najpierw zrobić porządekz poinstalowanymi sterownikami. Najpierw odinstaluj z dodaj/usuń programy a potem w trybie awaryjnym użyj driver sweeper.

http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-(Setup)-download-1655.html

 

Te inne sterowniki instalowałeś ze stronki Creative'a?

http://support.creative.com/KB/showarticle.aspx?sid=61105&h=13

Odnośnik do komentarza

Może chodzi o wyciszenie lini MIC/Line IN, miałem podobny problem gdy korzystałem ze Skype (po zakończonej rozmowie nie wyciszał wejścia mikrofonu i pojawiały się trzaski i szum) musiałem ręcznie wyciszać w ustawieniach głośności. Teraz nie pamiętam jak rozwiązałem ten problem (możliwe ze pomógł format lub przeinstalowanie sterowników, na prawdę nie pamiętam) zobacz, może o to chodzi?

Odnośnik do komentarza

Wszystko co nie jest potrzebne jest powyciszane, reinstall sterowników robiłem ~50 razy, reinstall windowsa też. Jak na razie nic nie pomaga jeszcze spróbuję driver sweepera użyć.

 

EDIT

 

Wywalenie wszystkich sterowników Creative, posprzątanie DS w trybie awaryjnym i instalacja sterowników z odłączoną siecią (dzięki temu windows nie znalazł sterowników w sieci) nie pomogło. Sytuacja jest równie beznadziejna jak przed całą zabawą.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na ile faktycznie z tej karty można wyciągnąć kostkę RAM-u, ale warto sprawdzić czy problem nie dotyczy tej kwestii. Chyba, że spróbujesz tych sterów.

http://windows7forum.pl/sound-blaster-fi-extreme-gamer-windows-64bit-rozwiazany-t-4698.html

 

Inna sprawa, jak wyglądają Twoje ustawienia w tej karcie w stosunku do posiadanych głośników? Być może na zmodyfikowanych powinieneś to inaczej ustawić?

http://windows7forum.pl/sound-blaster-fi-gamer-piski-trzeszczenie-glosnikach-rozwiazany-t-9525-2.html#pid55674

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza

Nie wiem na ile faktycznie z tej karty można wyciągnąć kostkę RAM-u, ale warto sprawdzić czy problem nie dotyczy tej kwestii. Chyba, że spróbujesz tych sterów.

Nie z karty a z kompa :P Problem z trzeszczeniem jest popularny przy konfiguracjach z >4GB ramu tak więc jedną z metod sprawdzania co nie działa jest wyciągnięcie odpowiedniej ilości ramu żeby pozostało mniej niż 4GB.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...