Skocz do zawartości

Błędy biosu oraz brak widocznych dysków


endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poczas uruchomienia komputera w prawym dolnym rogu ekranu wyświetlają mi się cyferi. Jak mniewam są to kody błędów. Na początku jest 0075 i szybko znika po czym pojawia się kolejny numer 0078 no i po tym numerze błędu ostatni 0085. Nawet gdy odłącze napędy, dyski, urządzenia USB błędy nie znikają. Dysku ATA w cale mi w biosie nie wykrywa, natomiast mam jeszcze drugi dysk SATA i ten z kolei mi wykrywa w biosie, ale juz system się nie ładuje i pokazuje się błąd: Third master hard disk error. Kable ATA oraz porty ATA jak i same taśmy są dobre, bo nagrywarki mi wykrywa w biosie się pokazują oraz płyty również czyta. Odnośnie SATA również wszystko jest sprawne. Z dyskiem ATA próbwałem wszystkich opcji ze zworkami, ale bez skutku. Próbowałem również sprawdzić dyski Ubuntu(gepared) ale nic nie pokazuje. W biosie szperałem, baterie wyjmowałem i nic. Kończą mi się pomysły. Być może dysk ATA jest walnięty, bo i drugi komputer mi go nie wykrywa, no ale jeszcze nie tak dawno wszystko działało. Wracając jeszcze do kodów błędów dodam, że dźwiękowych nie ma.

 

Moja płyta główna to: ASRock P4i65G http://www.asrock.com/mb/intel/p4i65g/

Bios Version P4I65G P1.40

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...