Skocz do zawartości

Office dla firm


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję pakietu Office z pełną funkcjonalnością i kompatybilnością tożsamą z MS Office. Jak zobaczyłem cenę na 1 stanowisko za MS Office 2013 Dla Użytkowników Domowych i Małych Firm to mnie zatkało. Byłyby to pieniądze wydane z wielkim bólem, bo przecież nowy laptop, dobrej jakości kosztuje ok. 2 x tyle co ten pakiet.

 

Wobec tego, zanim kupię to chciałbym się dowiedzieć jakie są alternatywy, również płatne. Po głowie chodzą mi różne pakiety: Kingsoft, wszelkiej maści Open (są przecież wersje komercyjne), Corel, Google Apps, Zoho, SoftMaker, ThinkFree.

 

Który z wyżej wymienionych (a może jest jakiś inny warty uwagi?) najlepiej nada się na 1 stanowisko firmowe i będzie kompatybilne z MS Office (kompatybilność formatu plików jest priorytetem)?

 

 

EDIT: Dzisiaj przetestuję trzy pakiety: na zgodność z najnowszym formatem plików MS Office (.docx, .pptx, .xlsx), łatwość obsługi, funkcjonalność, tłumaczenie programu, ogólna szybkość działania, podobieństwo do MSO. Będą to: Corel Office, SoftMaker Office i Kingsoft Office.

--------

Niestety każdy z tych pakietów ma GUI w języku angielskim, SoftMaker i Kingsoft da się "spolszczyć" tylko do sprawdzania pisowni. Po za tym pakiety są podobne do MS Office, w szczególności Corel.

Szukam dalej.

 

EDIT 2: Sprawdziłem również Ability Office i ThinkFree Office z podobnym co wyżej skutkiem. Szukałem jeszcze czegoś od Novell, ale ciężko bylo znaleźć "download" na stronie producenta (brawo za ukrycie) dla szukanej wersji.

 

W końcu zainstalowałem LibreOffice w wersji 4.2.5 i jestem pod wrażeniem! Ten pakiet znam od dawna, ale wiedziałem że ma problemy z zapisem w najnowszym formacie MSO (obrazki, wykresy i formuły sprawiały problem). Byłem w szoku po aktualizacji LO na moim laptopie do najnowszej wersji. Nowa skórka, przypominająca schemat z W8, szybsze działanie, lepsza obsługa .docx, .xlsx i najważniejsze dla mnie: dodane nowe funkcje do wykresów. Chodzi dokładniej o regresję, gdzie dotąd można było wybrać jedynie 1 spośród 3 rodzajów linii. Teraz jest ich 6 wraz z rozbudowanymi opcjami i super ważną funkcją "wymuszania" przecięcia linii regresji w wbranym punkcie (np. 0,0). MEGA. I ekstrapolacja. Jest też mnóstwo innych poprawek i zmian, które zostały wprowadzone dzięki społeczności LO (użytkownicy zgłaszają błędy i niedogodności).

 

Myślę, że temat można zamknąć. Jeśli w przyszłości producenci SoftMaker Office, Kingsoft (teraz WPS) Office czy Corel Office wprowadzą spolszczenia i sprawdzanie polskiej pisowni to będą to dobre alternatywy dla MS Office, bardzo dobre.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...