Skocz do zawartości

Media Player Classic - Brak polskich znaków


mkmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z playerem dostarczanym razem z kodekami K-lite Mega Codec Pack a mianowicie Media Player Classic. Nie wyświetla mi on polskich znaków w napisach. Zamiast tego są znaki zapytania, nawiasy i inne dziwadła. Zmieniłem kodowanie na "Easteurope" jednak to nie poskutkowało.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nigdy pakietu K-Lite nie instalowałem, ale zdaje się że instaluje on m.in.

 

DirectShow subtitle filter:

- DirectVobSub (a.k.a. VSFilter) [version 2.39.5.3]

- DirectVobSub (a.k.a. VSFilter) [version 2.33]

więc może spróbuj w jego ustawieniach coś zmienić - o ile instaluje się to coś jako odddzielny program/moduł.

Odnośnik do komentarza

Używam czasem Media Player Classic w czystej formie, (bez pakietu K-Lit). Jako kodeki stosuje ffdshow.Moja propozycja jest następująca:

usuń pakiet K-lite ściągnij sam bezinstalacyjny Media Player Classic, ściagnij ffdshow. Po wgraniu ffdshow ustawienie napisów wykonuje sie w sposób następujący:

uruchamiasz film, w trayu pojawi sie ikonka ffdshow klikasz na nią i wybierasz z menu po lewej Napisy. zaznaczasz i dajesz zastosuj

 

napisy.png

 

Nie wiem jak to jest K-lite, ale być może w podobny sposób dokonuje się ustawień.

Odnośnik do komentarza

Hmm... Może sprawdź jaki język masz ustawiony dla programów non-unicode.

Start > Uruchom...

(wpisz) control intl.cpl

OK. I przejdź na zakładkę Zaawansowane. Powinien być 'Polski'.

 

Nie jestem pewien czy 'east european' to właściwa strona kodowa. Ja bym raczej postawił na 'Microsoft Windows Central European'. Chociaż przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio cokolwiek oglądałem pod windows. :rolleyes:

http://www.bazy.hoga.pl/fonty/fonty.asp

Odnośnik do komentarza

Poradziłem sobie w następujący sposób:

Po włączeniu napisów w Ffdshow były one dublowane na ekranie (wyświetlały się pod napisami z MPC), jednak było widać, że mają polskie znaki. Wyłączyłem napisy w MPC i wszystko gra ;). Najbardziej dziwi mnie to, że wcześniej polskie znaki działały bez problemu, nie trzeba było nic ustawiać w ffdshow ;)

Dzięki za rady, temat można zamknąc.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...