Skocz do zawartości

Resetujący się komputer stacjonarny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z komputerem stacjonarnym.

Bardzo rzadko uda się uruchomić system lecz przeważnie resetuje się komputer zaraz po biosie. Wyjąłem dysk podpiąłem pod laptopa i wygląda on tak:

 8015564900_1404932237_thumb.jpg  

w załączniku tekstowy raport z CrystalDiskInfo.

Niestety przy próbie uruchomienia system Windows Mini z płyty Hiren's BootCD

dzieje się to samo...;/

Co mam zrobić, żeby zdiagnozować problem?

Czy mogę miernikiem w jakiś sposób sprawdzić zasilacz? - Nie mam testera zasilaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Na drugim zasilaczu jest ok. Czyli muszę kupić nowy zasilacz.

Która z marek

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, ThermalTake, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman. 

jest najtańsza?:) Lub która ma najlepszy stosunek jakości do ceny?:)

Odnośnik do komentarza

Myślałem o czymś takim 

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-350watt-gw36-kurier-gratis-i4381257804.html

A o jakich parametrach? 350W ale z tą dodatkową kostką 4pinową? Która dołącza się do kostki atx. Co to w ogóle za kostka ? Od czego ona jest? Czemu mój kompa działa bez niej mimo, że we wcześniejszym zasilaczu była i była włożona do płyty.

Odnośnik do komentarza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera - trzeci punkt daje odpowiedź na Twoje pytanie. 

 

Co do resetowania się kompa - to mogą tutaj nachodzić na siebie problemy. Żeby zająć się dyskiem - koniecznie musisz zadbać o stabilne zasilanie. Co to za zasilacz podpinasz pod komputer teraz? Jaki model, firma? 

Jak zajmiesz się zasilaczem to uruchom MHDD, wcześniej przełącz tryb pracy kontrolera na IDE. Wybierz w programie dysk, następnie F4 i opcja Erase Delays. Pamiętaj, że MHDD wymażę cały blok danych, w ktorym znajduje się UNC sektor.  Blok zajmuje 255 sektorów, a więc 255* 512B - co da ok. 127 kB na jednym bloku. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...