Skocz do zawartości

Aristo prestige 1700 - Nic nie wyświetla się na matrycy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z laptopem ARISTO Prestige 1700.

Nic nie wyświetla się na matrycy. Rozkręciłem go sprawdzić czy coś się nie wypięło lub czy coś nie łączy może... ale z tego co widzę wszystko jest ok  z kablami. Niektóre były ściśnięte przez obudowę - ktoś już kiedyś rozkręcał tego laptopa i widocznie nieumiejętnie składał. Sprawdziłem też czy kable które wychodzą z matrycy czy mają przejście i wszystkie żyły są ok. Co mogę jeszcze zrobić? Jak spróbować zdiagnozować uszkodzoną część?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasilacz sprawny bo nowy uniwersalny. Działa na innym sprzęcie. Słychać, że sprzęt się uruchamia bo chodzi dysk i wentylatory. Na monitorze zew. obraz się nie wyświetla natomiast znika z niego informacja "no signal detected"

 

Nie słychać żeby system się uruchamiał... może być wyłączony dźwięk lub np. nie ma dźwięku uruchamiania systemu... W moim laptopie nie ma dźwięku uruchamiania systemu - Win 7 HP

Odnośnik do komentarza
Do biosu nie mogę wejść bo nie mam obrazu ani na lapku ani na zewnętrznym monitorze.

 

Prawdopodobnie siadła grafika.

 

Dysk już podpinałem pod swojego lapka przez adapter usb i są tam pliki systemowe itd.

 

 

Podepnij jeszce raz i wykonaj smart tego dysku za pomocą CrystalDiskInfo oraz daj obrazek jak on się prezentuje w Zarządzaniu dyskami.

Odnośnik do komentarza
W jaki jeszcze sposób mogę sprawdzić czy padła grafika?

 

Wystartuj na lapka z livecd linuxa. Ale nie sądzę skoro nie widać nawet biosu.

 

Co mi da, że ustawię ten dysk jako główny(i jak to zrobić)?

 

Musisz odpiąć swój dysk z peceta a zostawić ten z lapka i najlepiej jak go podepniesz w ten sam slot na płycie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...