Skocz do zawartości

Problem z monitorem/kartą? - zmiana rodzielczośći i odświeżania


bania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio padał mi monitor, coś z kineskopem. Zakupiłem następny nowy, mowa o crtkach. Podłączyłem nowy i nie pasowały mi kolory itp., przyniosłem stary z garażu (trochę go "przeczyściłem" sprężonym powietrzem), podłączyłem i było jeszcze gorzej + jeszcze jakiś swąd.

 

Teraz jestem w takim punkcie, mogę je oba włączyć, ten drugi (stary) z problemami ale działa mniej więcej, ale:

- oba działają na 1024 i 60hz

- stary działa na 1024 i 100hz, a nie obsługuje wartości pomiędzy 75, 85..

- nowy działa na 1024, nie obsługuje 100 (normalne) i wartości pomiędzy 75, 85.. (działał na 85, już nie)

- na obu chyba nie mogę wejśc do trybu awaryjnego (z tym starym mam problem z POSTem), mogę się dostać z niską rodzielczośćią 640 na nowym (opcja z niską rozdzielczośćią), nie pamiętam czy to windows czy awaryjny

- mam jeszcze jeden ale szybko gaśnie, też z tego co widziałem przez moment nie obsługiwał 800x600 i wyższych hz.

 

Wymieniłem adapter VGA DVI, w sumie:
- nie mogę zmienić na 800x600, wyświetla się 'check signal cable'

- zwiększyć hz do 85

- wcześniej miałem podane nazwy monitorów w panelu sterowania nvidia - teraz VGA monitor, reinstowałem sterowniki karty z poziomu Windowsa.

 

Pewnie kupię kolejny, czy to może być wina karty graficznej?

Przepraszam za chaos..

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...