Skocz do zawartości

cpanel spam - Jak poradzić sobie ze spamem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamy w firmie problem ze spamem.

Nie wiem czy użytkownicy porejestrowali się na jakichś stronach czy co ale po nocy potrafią mieć po 20-30 spamów.

Czy mogę ustawić jakiś filtr w cpanelu lub w jakiś inny sposób sobie z tym poradzić?

Gdy wpisuje któryś z adresów w google na który przychodzi sporo spamu to zawsze gdzieś znajdę ten adres na różnych stronach typu:

hxxp://katalog-firm.cybo.com/

hxxp://www.biznesfinder.pl/

hxxp://www.pageglimpse.com/

 

twórca naszej strony również w kontakcie umieścił nasz adres email w zwykłej formie tekstowej czyli pewnie jakieś boty również mogą go znaleźć w sieci.

W wielu wiadomościach jest na dole opcja wypisz z newslettera itd. ale robić to wiele razy jest uciążliwe

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Możesz użyć dodatku do maskowania swojego adresu e mail, dodatek jest dostępny dla Firefoxa i Google Chrome:

FF

MaskMe: Online Privacy Protection

Chrome

Chrome Web Store - MaskMe

 

lub ten sam wydawca z opcją "Don't track my email here"

FF

DoNotTrackMe

Chrome

DoNotTrackMe Online Privacy Protection

 

Strona wydawcy:

MaskMe - Block Spam With Disposable Emails And Protect Your Passwords

Zamaskuj się w Sieci

 

Po testuj może ci się sprawdzi.

 

donot.jpg

donott.jpg


donot_03.jpg

 

 

 

donot55.jpg

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Czyli muszę wchodzić teraz na wiele stron w których jestem zarejestrowany do newslettera klikać zrezygnuj z newslettera i robić tak jak na filmiku?

Tylko nie każda strona pozwala wpisywać adres jaki chcę wypisać ... czasem jest on już w treści informacji o wypisaniu np." Czy chcesz żeby adres xxx@gmail.com został wypisany?" i jest tylko opcja OK.

Nie rozumiem za bardzo zasady działania tych programów... gdyby ktoś w skrócie opisał byłbym wdzięczny

Jeden z tych programów zaczął zapisywać mi hasła... np. właśnie do cpanelu i dopiero po usunięciu ich z chrome hasło już nie jest zapamiętane.

Odnośnik do komentarza

Nie musisz rezygnować, czytałeś artykuł który podałem? Zakładasz konto na swój już istniejący mail na tej podstawie program tworzy tymczasowy śmieciowy mail, który jeśli jakiś reklamiarz lub jakiś inny dostawca podejrzy to nie podejrzy Twojego prawdziwego adresu tylko ten śmieciowy, które prowadzi donikąd.

W  treści informacji? To już chyba nie formularz? Przy formularzu musi być ikonka programu lub zaznacz pole formularza, prawoklik i z menu wybierz MaskMe.

Przed chwilą zapisałem się do newslettera.

Jak widać odpowiedź przyszła na moją skrzynkę, ale spójrz na adres mail i komu dziękują.

sshot_7.jpg i to zobaczy reklamiarz - spamiarz i jak jest jakiś automat który to wysyła to będzie wysyłał sobie spam w powietrze.

 

Jaki program zaczął zapisywać hasła bo nie rozumiem? Przy tworzeniu konta podajesz hasło jakie sobie chcesz, nie masz wpisywać hasła do skrzynki pocztowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...