Skocz do zawartości

dysk twardy samsung w laptopie dell klekocze


Yelonas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni mam ogromny problem z moim laptopem, który mam niespełna rok i z uwagi na pobyt w Anglii niestety nie mogę go oddać na gwarancję. Problem jest z dyskiem, który przy świeżym odpalaniu komputera klekocze, tak jakby nie mógł załapać albo załadować jakiegoś sektora, co ciekawe po potrząśnięciu laptopem załapuje i działa poprawnie aż do wyłączenia. Kiedy go usypiam włącza się bez problemu, dopiero jak wyłączę problem pojawia się ponownie. Czy jest jakiś program, który mógłby coś tu poradzić czy wymiana dysku? Co nastąpi jak wymienię dysk mając windows 8.1 oem zainstalowany na nim?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
tak jakby nie mógł załapać albo załadować jakiegoś sektora, co ciekawe po potrząśnięciu laptopem załapuje i działa poprawnie aż do wyłączenia. Kiedy go usypiam włącza się bez problemu, dopiero jak wyłączę problem pojawia się ponownie.

 

Odłacz zasilanie i wyjmij baterię. Sprzawdź mocowanie dysku oraz samo podpięcie dysku. Mozesz przeczyść styki polączenia (gniazdo).

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, ze czasem na forum takie perełke można znaleźć, że to jest nawet nie do wyobrażenia ;). Autor mi poprawił humor ;). Żeby "telepać" celowo laptopem... brzmi dramatycznie.

 

Nie radzę tego robić, łatwo możesz uszkodzić dysk, a co ciekawsze - spowodować poważne uszkodzenia - jak dojdzie do zapiłu to danych nie odzyskasz nigdzie.

 

Czy poza wydawanymi dźwiękami coś jeszcze jest nie w porządku? W sensie czy w związku z tym jest niewykrywany w biosie badz bios w ogole nie chce sie zaladowac?

Wydaje mi się, że można zrobić pewien test, mianowicie musisz zaopatrzyć się w przejściówkę: odpowiedni interfejs dysku > usb.

Jeśli dysk w normalnym ustawieniu zachowuje się tak jak piszesz to wylacz go, potem mozesz sprobowac go odwrocic o 180 stopni i wlaczyc.

Ew. odwrocic lapka do góry nogami - bedzie prosciej i bez przejsciowki. Zwroc uwage tylko czy stukanie ustapi. Laptop powinien leżeć na gładkiej powierzchni, idealnie poziomo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...