Skocz do zawartości

Launchy - pobiera całą pamięć komputera!


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Windows 7 jest już praktycznie zrobiony :) pozostał tylko jeden program, który był dla mnie zawsze ważny, gdyż niesamowicie przyśpieszał wyszukiwanie plików i folderów, chodzi o "Launchy".
Na XP zawsze działał bez zarzutu, jednak na 'siódemce' sprawia wielki problem, gdyż jego praca (także w tle) zużywa wszystkie zasoby pamięci komputera!
Początkowo zużywa coś koło 20 000 K, czyli jest normalnie, podobnie było na XP, ale z minuty na minutę zabiera coraz więcej tej pamięci, w końcu jej wykorzystanie (gdzieś po 40min) przez ten program osiąga monstrualne rozmiary sięgające nawet 2 000 000 K!!, czyli pobiera całą dostępną pamięć!! Wszystko się wtedy niesamowicie tnie i pozostaje tylko wyłączyć program w menadżerze albo zresetować komputer.
Wcześniej robiłem kilka razy format systemu z różnych przyczyn, gdy "Launchy" zainstalowałem zaraz na początku, pracował on bez przeszkód, ale gdy instalowałem go później (po instalacji wielu programów i porządnym ustawieniu systemu), działo się dokładnie to samo co wyżej.
Teraz nie mam zamiaru robić już formatu, zbyt dużo czasu poświęciłem na instalację i ustawienia, nie mam pojęcia co się dzieje z tym programem, ale potrzebuję go, tak jak pisałem wcześniej, znacznie ułatwia on wyszukiwanie plików i folderów, robi to błyskawicznie.
Zrobiłem obraz systemu i następnie na próbę czystą instalację Windowsa, zainstalowałem program, następnie skopiowałem jego foldery na drugą partycję, przywróciłem system, powklejałem je do odpowiednich jego katalogów, ale niestety nic to nie dało :mellow:

Wiem, że jest też zwykła 'Windows'owska' wyszukiwarka, która w tej nowszej wersji Windowsa jest naprawdę niezła, ale jednak przyzwyczaiłem się do Launchy, wyszukiwał on znacznie szybciej, pozostawiał wpisane nazwy (ostatniego wyszukiwania) w okienku i w ogóle był jakiś taki przyjemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A może indeksuje jakieś sieciowe zasoby i się zapętla? A może sprawdż jak zachowają się te aplikacje, sam używałem Executor / FARR i nie było nigdy żadnych problemów i czy tutaj będzie problem powtarzalny.

 

Executor (dostępna wersja portable)

FARR (FInd and run robot) (dostępna wersja portable)

Keybreeze

 

 

***************

I co potestował kolega?

A w Launchy jakby odptaszkować te opcje:

 

show network in browse mode
portable mode (usb stick)

 

i zmienić czas aktualizacji:

 

Auto update catalog every =

 

Bo np w FARR jest dostępna opcja:

 

Inactive memory Use:

1. Average Memory Use - średnie wykorzystanie pamięci

2. Minimal memory Use (slower to wake up but uses little memory in tray) - not recommendet - minimalne wykorzystanie pamięci (dłuższe uruchamianie i minimalne użycie podczas działania w tle) - twórca nie rekomenduje tej metody

3. Stay in Memory Longer (faster to wake up, uses more memory when minimized) - recommendet - zostaje jakby dłużej w pamięci podczas startu i gdy program działa w tle - rekomendowane.

 

Bo widzę że na tym forum http://forum.hotfix.pl/oprogramowanie/launchy-pobiera-cala-pamiec-komputera-t27822.html

testował kolega, ale wyszukiwarkę systemową :D

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Siemka,

dzięki za te programy, właśnie je testuje ;) , sorka, że nie odpowiedziałem wcześniej, ale wnerwiłem się na tego launchy'iego i zacząłem korzystać z systemowej wyszukiwarki, która po czasie też zaczęła mnie drażnić (wolna, mało funkcjonalna) :P

Który z tych dwóch programów (wymienionych przez Ciebie) byś mi polecił najbardziej?

Sprawdzam Executor - byłby całkiem niezły gdyby nie to, że ścieżka dostępu do pliku nie jest rozwijana w całości (za małe okienko, ścieżki dodatkowo są podawane w jednej linii z nazwą programu/pliku/folderu), a to właśnie również potrzebuję mieć u siebie, gdyż często podobne nazwy plików/folderów znajdują się u mnie na dysku i chciałbym dokładnie wiedzieć gdzie (przy pierwszym rzucie okiem), by ich ze sobą nie pomylić. 

 

FARR sprawdziłem na szybko - bardzo dużo opcji.. ^^' aż za dużo :P no i wizualnie nie zachwyca - proste skórki, tylko różne kolory - . Za to szerokie okno, mieszczące pełne ścieżki +.

 

Keybreeze nie przypadł do gustu.

 

 

Launchy wydawał się być idealny do tego celu, niewiele miał tych opcji ale spełniał dokładnie wszystkie warunki (przynajmniej dla mnie) szybkiego wyszukiwania. Niestety nawet w/w wskazówki, które podałeś nic nie pomogły w sprawie obciążania przez niego pamięci.

 

Znalazłem kilka miesięcy temu (już nie pamiętam dokładnie gdzie), plik - Launchy.exe.2948.dmp , mam go na pulpicie, może on by wyjaśnił dlaczego ten program tak obciąża pamięć? Znajdował się z tego co kojarzę w jakimś folderze systemowym, 'crush' czy coś w tym stylu. Po otwarciu notatnikiem jest tam mnóstwo różnych danych, jednak są one posiekane, potrzeba specjalnego programu do otwierania tego typu plików, ale nie wiem czy jest sens się w to bawić.

 

 

EDIT:

 

Dzięki za priv @KolegaDudysa ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...