Skocz do zawartości

Błąd 16 bitowego podsystemu Windows.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mam problem - przy starcie problemu wyskakuje błąd 16-bitowego podsystemu Windows :

 

 

16-bitowy podsystem Windows

NTVDM CPU: napotkano niedozwoloną instrukcję.

CS: 8dff IP:28e0 OP:ff ff 01 00 ff Wybierz przycisk "Zamknij", aby zakończyć działanie aplikacji

 

Czytałem na ten temat poradnika Picasso z SearchEngines , lecz niestety nie pomogło mi to - "Mamy kilka wariantów błędu relatywnego do 16 bitów:

 

 

Wariant 1:

 

Podczas instalacji lub uruchamiania programów "DOS-owych" na Windows 2000/XP/2003 wyskakuje jeden z podanych błędów:

 

Cytat

16-bitowy podsystem Windows

C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT (lub CONFIG.NT). Ten plik systemowy nie nadaje się do uruchamiania aplikacji systemu MS-DOS lub Microsoft Windows. Wybierz przycisk "Zamknij", aby zakończyć działanie aplikacji.

 

 

Cytat

16-bitowy podsystem Windows

NTVDM CPU: napotkano niedozwoloną instrukcję.

CS: 8dff IP:28e0 OP:ff ff 01 00 ff Wybierz przycisk "Zamknij", aby zakończyć działanie aplikacji

 

 

 

Przyczyna:

 

Jest to wynik niepoprawnego działania (błędne wpisy), uszkodzenia lub braku 3 plików: AUTOEXEC.NT, CONFIG.NT, COMMAND.COM. Za ich brak może odpowiadać szpieg/trojan/wirus! Należy sprawdzić czy te pliki posiadamy na dysku w C:\WINDOWS\system32 i czy ich data modyfikacji odpowiada dacie instalacyjnej Windows. Jeśli w system32 są więcej niż jedna kopia tego samego pliku to wszystkie kopie należy przemianować i pozostawić jedynie oryginał.

 

 

Rozwiązanie:

 

Pliki należy przywrócić z CD Windows do folderu C:\WINDOWS\system32. Metod w bród:

 

 

Gdy posiadamy płytkę CD swojego Windows:

 

Wypakowanie z CD i skopiowanie plików do właściwej lokalizacji w jednym:

 

Start >>> Uruchom >>> cmd i wpisz 3 komendy:

 

expand X:\i386\command.co_ C:\WINDOWS\system32\command.com

 

expand X:\i386\autoexec.nt_ C:\WINDOWS\system32\autoexec.nt

 

expand X:\i386\config.nt_ C:\WINDOWS\system32\config.nt

 

X = podstaw tu swoją literę CD-ROMu

 

 

W razie niepoprawnego działania komendy expand (zawieszenie, błąd, brak poprawy po pozornym wypakowaniu plików) należy pliki wyciągnąć ręcznie z CD z folderu i386:

 

 

Te 3 pliki "z kreseczką" to archiwa spakowane. Należy je skopiować z CD na dysk i rozpakować w programie typu WinZip itd. a wypakowane pliki umieścić w katalogu system32."

 

 

Niestety , żaden z sposobów mi nie pomógł - w pierwszym przypadku Windows tylko "udał" , że wypakował te pliki i błąd występował ciągle.Postanowiłem skorzystać z drugiej opcji , za pomocą WinZipa wypakowałem te pliki na system32 , niestety przy odpalaniu systemu nadal wyskakuje ten błąd z tym , że w DOSowskiej konsoli wyskakują jakieś dziwne znaczki.Dlatego obawiam się , że jest to wina wirusa.

 

Pozdrawiam ,

 

Inquisitio

OTL.Txt

GMER.txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tutaj jest infekcja i prawdopodobnie to jest przyczyną.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- D:\Blackshot\BlackShot\system\GameGuard\dump_wmimmc.sys -- (dump_wmimmc)
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [driver.exe] C:\WINDOWS\driver.exe ()
O4 - HKU\S-1-5-21-527237240-57989841-839522115-1004..\Run: [NexonEULauncher]  File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-527237240-57989841-839522115-1004..\Run: [PlayNC Launcher]  File not found
 
:Files
C:\WINDOWS\av.exe
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...