Skocz do zawartości

Edycja plików MS Word 2010 w innych programach


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam MS Office Starter 2010, który niestety nie chce się uruchomić, pluje błędy dotyczące licencji (ciekawe jak, skoro to wersja Starter czyli dołączana przez producenta laptopa).

 

W związku z tym (i tego że nie lubię MS Office w wersjach 2007 wzwyż, m.in. za bardzo ukryte/ utrudnione opcje do opisywania osi wykresów) korzystam z oprogramowania typu OpenOffice (rodzina: LibreO, ApacheO, OpenO i inne) a dokładniej z LibreOffice. Niestety nowy format MS Office (.docx) oparty na open XML nie jest w 100% poprawnie odczytywany przez mój pakiet Office. O ile równania, tabele, formatowanie tekstu odczytuje w miarę poprawnie, bez większych odchyłów to ma problem z odczytem umieszczonych w dokumencie obrazków (wcale ich nie czyta, o ile pliki .doc z obrazkami otwiera bezproblemowo, do .docx z obrazkiem = klapa).

 

Wysoka upośledzoność formatu .docx powoduje, że muszę konwertować pliki do formatu .doc i robię to online, niestety te konwrtery przerabiają wszelkie wykresy, równania na obrazki, co uniemożliwia późniejszą ich edycję

Wolałbym rozwiązanie w postaci programu (darmowego). Szukałem, jeden program był nawet obiecujący, ale okazało się, że jest dla wersji 2007. Inne programy wyglądają podejrzanie lub są płatne.

Nie znalazłem odpowiedniego rozszerzenia do LO, ani innego sposobu otwarcia pliku docx. z obrazkiem (czy wykresem).

 

Czy macie jakieś swoje metody na pracę z plikiem z MS Office 2010?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co mi przychodzi do głowy, a pewnie to Cie nie zadowoli:

 

Word Viewer

 

Program umożliwia wyświetlanie, drukowanie i kopiowanie dokumentów programu Word, nawet jeśli na komputerze nie zainstalowano programu Word.

...

Ten składnik do pobrania jest przeznaczony dla następujących programów pakietu Microsoft Office:

  • Microsoft Word 2010
  • Microsoft Office Word 2007
  • Microsoft Office Word 2003
  • Microsoft Word 2002
  • Microsoft Word 2000
 

Otwieranie dokumentu programu Word 2010 we wcześniejszej wersji programu Word.

Pakiet zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint

 

Office 2007 na org. kluczu? Narzędzie tworzenia i przywracania kopii zapasowej aktywacji pakietu office ;)

OPA-Backup

Odnośnik do komentarza

Ja mam wersję 2010 Starter, a więc dołączoną przez producenta laptopa i ma plik licencji.

 

Próbowałem usunąć wszystko: najpierw MS Office Starter 2010, potem Moduł Szybkiej Instalacji MS Office i tu się pojawia problem - pakiet nie chce się odinstalować, wywala błąd (pamiętam, że raz go usunąłem, ale potem przywróciłem system, bo ten sposób się nie sprawdził). Jest jakiś sposób na wymuszenie deinstalacji tego? Nie mam pojęcia gdzie znajduje się ten moduł, więc ręcznie go nie usunę.

 

Skopiowałem folder zawierający potrzebne pliki do ponownej instalacji Modułu Szybkiej Instalacji, on potem pobiera MSO Starter i instaluje. Nie mam również pojęcia, gdzie powinien znajdować się plik licencji, bo obecnie jest (tam go znalazłem) w folderze CommonFiles w Programm Files...

 

MSO przy próbie uruchomienia Worda czy Excela wywala błąd, że niby problem z licencją (choć wszystko z automatu uzyskuje licencję). Ponoć poprawka nr KB2589275 powoduje problem z licencją oraz błędy ze skojarzeniem plików, tylko że ja nie mam tej poprawki...

 

Szczerze mówiąc kiepsko to widzę i jest to tym bardziej frustrujące, że po świeżej instalacji systemu wszystko działało.

Odnośnik do komentarza

W wersjach testowych MS daje możliwość przedłużenia licencji, nie wiem jak to się ma co do pakietu starter. Sa do tego odpowiednie narzędzia do 180 dni:

 

Office 2010 Activation Rearm / klik

How To Extend Microsoft Office 2010 trial period from 30 days to 180 days

Office 2010 KMS Activation

 

Deinstalator MSO 2010 (Nie testowałem / Czy zobaczy Starter - nie wiem)

Remove Office 2010

oraz

Office 2010 Removal Tool

Odnośnik do komentarza

Niestety żaden z programów sobie nie poradził, dopiero na znalazłem na forum ms community poradę i fakt, usunęło, ale z problemami.

 

Jednakże postanowiłem przywrócić system do momentu przed usuwaniem tego wszystkiego, uwziąłem się i postanowiłem pogrzebać. Wziąłem stary dysk, na którym MSO działało i poszukałem. Znalazłem wiele rozbieżności między tym co jest na nowym dysku, a tym co na starym (jeśli chodzi o pliki MSO oczywiście). Na szczęście okazało się że plik licencji jest na obu dyskach, więc to nie to.

Wszedłem C:\ProgramData\Microsoft\OEMOffice14\OStarter\nl-nl\SetupConsumerC2R.exe i uruchomiłem ten program, który pobrał na nowo pliki instalacyjne i zainstalował. Wcześniej na ślepo używałem tego pliku i nic to nie dawało. Być może uruchomienie MSO ze starego dysku coś odblokowało.

Teraz działa, jedynie za każdym uruchomieniem muszę zgadzać się na warunki korzystania z programu.

Odnośnik do komentarza

Yhm rozumiem, może tworzy jakiś klucz sprzętowy (identyfikację)

 

A jeszcze jedno, próbowałeś tego?

 

Kingsoft Writer Free 2012 / pozostałe klik / Kingsoft Office Suite Free 2013

 

Dane producenta:

 

Highly compatible with all Microsoft Word files:

 

free word processor compatibility Kingsoft Writer Free 2012 is a powerful word processor that can open and edit all Word files created with Microsoft Word 2003, Word 2007 and Word 2010.

Input file formats: Microsoft Word (97/2000/XP/2003/2007/2010) *.doc, *.dot and *.docx

Output file formats: Microsoft Word (97/2000/XP/2003) *.doc, *.dot, and *.wps, *.wpt

 

dostepna wersja Portable Po rozpakowaniu ma ok. 150MB, edytowałem w nim różne dok. office i nawet nieźle śmigało.

Odnośnik do komentarza

Nie próbowałem, ale w razie czego mam na uwadze, dzięki :)

 

Edit: A jednak nie jest tak pięknie. Ładnie działało, wyszukałem aktualizacje i znalazło kilka do MSO, zainstalowałem oraz aktualizację do .NET Framework 4.5 (duża aktualizacja). Po tym restart komputera i próbuję uruchomić MSO Word, niestety wyskakuje błąd z licencją.

Przywróciłem system do stanu sprzed instalacji aktualizacji i aktualizowałem je grupami, według dat. Wszystko ok, zainstalowałem wszystkie do MSO oprócz SP2 i zainstalowałem aktualizację do .NET Framework 4.5, restart i znów klapa.

Poirytowany, zainstalowałem SP2 do MSO, wyszukałem nowe aktualizacje, zainstalowałem i poszperałem. Nic nie znalazłem, próbowałem porównać pliki ze starego dysku z nowym ponownie, nic.

I znalazłem rozwiązanie:

wszedłem w Usługi i przeszedłem do usługi Office Software Protection Platform i ją uruchomiłem, była ustawiona na ręczny. Przestawiłem ją na automat. Działa.

 

Uff, co za badziewie.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...