Skocz do zawartości

TuneUp - Nie można w pełni odinstalować programu


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to jest spore wyzwanie dla osób, które znają się na komputerach.

Zainstalowałem ponad 2 lata temu program Tuneup 2011, ostatnio przestał coś prawidłowo się uruchamiać i musiałem go odinstalować.

Do odinstalowania używam programu 'Your Uninstaller!' (usuwa również klucze do rejestru i wszelkie pozostałości po programach), pech chciał, że akurat wystąpiły jakieś błędy w czasie odinstalowywania (prawdopodobnie Tuneup działał dalej w tle i stąd te problemy), program nie został usunięty w całości. Ręcznie usunąłem pozostałości po nim, wpisując "tuneup" w edytorze rejestru, oraz usuwając foldery z partycji C. Niestety nic to nie dało, dalej gdzieś ten program 'siedzi'.

Po włączeniu instalatora wszystko jedno czy Tuneup 2011 czy Tuneup 2012, sytuacja wygląda tak:

my77.th.png

Tak

5k8s.th.png

Ok

t7vm.th.png

Przeglądaj

la20.th.png

Otwórz

fd7r.th.png

 

Szukałem tego źródła instalacji, nigdzie go nie mam.

 

W prog. Your Uninstaller! jest opcja usunięcia pozostałości programu po nieudanej instalacji, gdy usuwam je, programu 2011 nie można dalej zainstalować, ale istnieje możliwość instalacji 2012 i 2013, jednak po zainstalowaniu nie działają one prawidłowo, zawieszają się.. Prawdopodobnie to co 'siedzi' jeszcze w kompie, integruje w świeżą instalację i psuje ją. 

Dodatkowo po usunięciu tych resztek 2011 przez YU! komputer fiksuje, pojawia się szary komunikat przy wejściu do Windowsa o podanie hasła (nigdy tego nie ustawiałem), czego nie da się wyłączyć, przy zamykaniu/ponownym u. komputera, wyskakuje to samo brzydkie okienko, ale o hasło już nie prosi.

To jest zapewne rezultat tego, że przez program Tuneup zrobiłem sobie kiedyś ekran rozruchu, logowania i wylogowania, gdy w YU! usunie się pozostałości tego programu, znikają te ekrany raz na zawsze a Windows sam wprowadza swoje rzeczy w to miejsce.

Bywa nawet tak, że po tej deinstalacji system wywala przy starcie (blue screen) i trzeba instalować go z kopii ponownie.

Na laptopie mamy znajduje się dokładnie ten sam Tuneup i działa dalej prawidłowo, zastanawiam się czy można by użyć jego pliki by w pełni odinstalować ten, który znajduje się u mnie i zainstalować go ponownie.

 

Za pomocą programu RegScanner udało mi się znaleźć to brakujące ogniwo (poszukiwany klucz), zrobiłem jego kopię i usunąłem, ale wyskakuje jakiś błąd gdy uruchamiam instalator, więc kopię przywróciłem na nowo.

 

Od miesiąc się tak męcze z tym programem, jest on naprawdę dobry więc walczę o to by można go było normalnie zainstalować i na nim pracować.

Kończą mi się już pomysły..

 

Przeszukałem stos stron www. polsko i angielskojęzycznych a nawet niemieckich gdzie w/w problem był już spotykany, niestety wszelka pomoc kończyła się zawsze fiaskiem, nikt nie dawał sobie rady. U jednego chłopaka wystarczyło usunąć w rejestrze pozostałości 'tuneup' i było ok., ale u mnie tak proste to nie jest.

Ponoć dla dobrego informatyka nie ma rzeczy niemożliwych, więc myślę, że format nie jest tutaj rozwiązaniem tego problemu tylko zwykłym pójściem na łatwiznę, no i przy okazji męczarnią stawiania wszystkiego od nowa. Nie chcę też go robić przez jeden niepracujący program, ale naprawdę to oprogramowanie jest bardzo dobre i chciałbym by ktoś z Was mi pomógł znowu z niego korzystać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chodzi o usunięcie tej informacji o logowaniu?

Rozumiem, że miało być "przy logowaniu"?

 

Zasadnicze pytanie:

Masz modyfikowany system windows?

 

Możesz spróbować odinstalować teraz ten program, ale wydaje mi się, że sytuacja nie ulegnie zmianie, bo ma kopie w dllcache. Stawiam dolary przeciw orzechom, ze masz tuningowanego windowsa. W kazdym razie pozbycie sie tego komunikatu nie bedzie nie do przejscia ;-).

Odnośnik do komentarza

O właśnie dokładnie te okienka teraz się pojawiają po odznaczeniu w/w opcji w Autoruns:

Gdy klikam "uruchom ponownie [system]', długo się on zamyka, jakby ze 3x dłużej niż przed odznaczeniem w Autoruns.

A logowanie niestety, teraz jakieś jest i sam system się już nie włącza, trzeba nacisnąć OK w okienku logowania..

 

Programu nie odinstalowałem jeszcze, samo odznaczenie.

 

Co dalej?

 

System nie jest jakoś mocno tuningowany, zwykła kompozycja odpalana przez w C:\WINDOWS\Resources\Themes rozmiar 140kb. zmienia tylko pasek i menu start.

Odnośnik do komentarza

Uruchom OTL --> "Własne opcje skanowania / skrypt" i wklej:

 

:OTL

O20 - HKLM Winlogon: UIHost - (C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TuneUp Software\TuneUp Utilities 2011\WinStyler\tu_logonui.exe) - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TuneUp Software\TuneUp Utilities 2011\WinStyler\tu_logonui.exe (Microsoft Corporation)

 

:Commands

[emptytemp]

Kliknij "Wykonaj skrypt"

Odnośnik do komentarza

Niestety, próbowałem także Revo Uninstaller, odszukał kilkadziesiąt kluczy pousuwał, ale poza tym nic się nie zmieniło.

 

Po usunięciu pozostałości YU!

Pokazuje się teraz trochę inny komunikat przy próbie ponownej instalacji:

g7gx.th.png

 

 

W:

Start -> Uruchom -> msconfig  - znalazłem coś takiego:

5rks.th.png

 

Może to koliduje z instalacją? Nie wiem jak się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=yZV7HGgw4oA

 

Tu jednak znajduje się cała pomoc w tej sprawie :D

Jednak trzeba było skorzystać z tego narzędzia microsoft do odinstalowywania śmieci po programach (te bardziej rozbudowane sobie nie poradziły) i to w trybie awaryjnym.

 

Dziękuję Panom za wszelka pomoc i poświęcony czas, Wasze porady również się przydały do usunięcia dodatkowych śmieci, które ten program po sobie pozostawił ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...