Skocz do zawartości

HDD Seagate 7200.11


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Po kłopotach z używanym dyskiem (link) mam możliwość wymiany go na kolejny używany, ale tym razem mam dodatkową zagwozdkę, bo ten drugi dysk pochodzi z serii 7200.11. Dysk był niby wstępnie sprawdzany i nie wykazuje błędów. Oczywiście i tak przeprowadzę diagnostykę, ale martwi mnie coś innego, bowiem z tego co czytam na wiki, seria 7200.11 jest, łagodnie mówiąc, dość felerna.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Seagate_Barracuda#Barracuda_7200.11

 

This family has introduced many severe firmware (microcode) bugs (...) The drives have also become known for their unusually high failure rates, including sudden mechanical failures, the rapid development of large numbers of bad sectors, the motherboard detecting the drive as a different model, and the drive regularly "freezing" when being read from or written to.

Zastanawiam się więc czy to nie będzie przysłowiowa wymiana siekierki na kijek. Czy są na forum użytkownicy, którzy mogą ową felerność serii 7200.11 potwierdzić? Czytam, że ponoć pomaga wymiana firmware w dysku, prawda to? Nigdy jeszcze nie wymieniałem firmware w HDD - trudne to jest? Czy potrzebuję wiedzieć coś specjalnego?

 

Generalnie: jakie czynności powinienem wykonać w pierwszej kolejności tuż po instalacji tego dysku w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...