Skocz do zawartości
NetKnight

Różnice między wyszukiwarkami internetowymi - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są różnice między Google, Ask.com, Yahoo, Delta Search, wyszukiwarkami CoolWebSearch (bo to pierwowzór Delty  :D) i tak dalej? 

Chodzi mi o relewantność wyników wyszukiwania, używane skrypty wyszukiwania i ochronę prywatności, zwłaszcza przed obserwowaniem poczynań poza nimi przez nie oraz pozostałe aspekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ochrona prywatności:

Dział chyba nie odpowiedni na dyskusję, choć temat ciekawy. Prywatność w chwili obecnej jest coraz mniej odziana. Skupię się na korporacji Google, ponieważ apetyt na dane rośnie z każdym dniem, co za tym idzie- i pomysłowość również. Tak więc również google car nie jest uzbrojony tylko w kamery i moduł GPS. Oprócz adresów email, adresów zamieszkania, ulic, zdjęć, nagrań VoIP, filmów, indeksu aktywności, loginów, zapisanych plików i wielu innych rzeczy dzieje się coś jeszcze.

 

Większość tych danych może przypisać pod konkretną osobę fizyczną, wraz z jej miejscem zamieszkania. Weźmy pod lupę przykładową ulicę:

 

http://goo.gl/maps/xSu0j

 

Z samochodu o którym mowa, korporacja oznacza również rozgłaszane adresy IP, mac,nazwy ssid, rodzaj zabezpieczenia, typ routera (notabene do przechwycenia przy ssid), jego dokładną lokalizację w domu, przypisuje numer telefonu (np.+31 61630*99*), ustala obecność domowych systemów bezprzewodowych (drukarka, alarm radiowy, przekaźnik czujników temperatury, ciśnienia, zegarów sterowanych radiowo,sygnałów gsm). Mamy więc szerokopasmowy skaner radiowy+lokalizacja+dokumentacja audio-wideo w połączeniu z bazą danych nazwisk, ulic.

 

Z tej bazy można po części kożystać, tak więc poczynania poza nimi stwarzają realne zagrożenie dla naszej prywatności. :)

Więcej--->DEFCON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Jest taka nakładka na google o nazwie Startpage która się reklamuje jako bardzo dbająca o prywatność

https://startpage.com/pol/

Pod "szczegółami" dokładny opis.

Ta sama firma prowadzi też wyszukiwarkę Ixquick

https://ixquick.com/pol/protect-privacy.html

 

Algorytmy wyszukiwania są tajne, a które są najlepsze to pokazuje podział rynku miedzy wyszukiwarkami. Poza Rosją i Chinami wszędzie wygrywa Google. W USA też Bing jest nienajgorszy, ale Google oskarżyło ich, że kopiują wprost wyniki od nich i mieli na to dowód tak że algorytmy Google najlepsze narazie. Dodatkowo oni mają ludzi którzy po prostu odwiedzają strony internetowe i oceniają je pod względem zawartości-jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...