Skocz do zawartości

Najlepsza pasta/pady termoprzewodzące , co polecacie?


fix7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Przymierzam się, do wymiany termoprzewodzącej pasty oraz  termopadów. Co polecacie? 

Sprzęt : Laptop Toshiba c660.

 

//

 

Spodziewałam się,że nie dostanę odpowiedzi. Zostałam zmuszona już zająć się sprzętem. Zainwestowałam fundusz w Pastę MX2 oraz termopada AGK [6W/mK] 1mm.

Nie jestem doświadczona, w tych sprawach na tyle by rozwiać moją wątpliwość. O co chodzi? Na obrazku zaznaczyłam procesor graficzny nr.2. Po zdjęciu radiatora, wydawało mi się,że była to pasta,lecz znajomy pisał mi,że to będzie termopad. Zmontowałam wszystko i co? Okazało się,że GPU ma temperaturę >60' w normalnej pracy, a w stresie nawet nie chcę wiedzieć co by się działo. Zmieniłam to na pastę,lecz nie daje mi to spokoju i doszukałam się,że jest termopad o grubości 0.5mm o przewodności ciepła 14W/mK , nawet kolor się zgadza. Dostałam informacje od znajomego,żebym to zostawiła. Tylko czy ta pasta zda test i nie straci na właściwościach? Czy lepiej zainwestować w termopada,tylko,że cena jest bardzo wysoka.. 

 

Proszę o informacje osoby w temacie.. 

 

Pozdrawiam 

 

http://imgur.com/RJqLlZt

 

http://i.imgur.com/dAqYnSX.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tam gdzie pasta to daje się pastę (starą usunąć całkowicie zarówno z chipu jak i radiatora), nałożyć nową na chip, tam gdzie termopad to termopad (ew też pasta ale to raczej na małym prześwicie).

 

Pasta - markowa, w internecie pełno testów.

 

Termopady osobiście polecam PHOBYA białe 7W/mk - z tym że one są "suche", nieklejące się i mało ściśliwe(!) więc lepiej brać w różnych grubościach i testować (raczej 0,5 /1mm powinny być)

 

Oczywiście też przeczyścić same radiatory i wentylator z wszelakiego kurzu i syfu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...