Skocz do zawartości

Administracja wieloma przegladarkami.


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym uzywac kilku - kilkunastu przegladarek jednoczesnie.
Szukam jakiegos nieskomplikowanego narzedzia do administracji, np z przewijalnego paska.
Innym rozwiazaniem moze byc dodatek do FF, lub plugin z taka funkcjonalnoscia, jeszcze innym rozwiazaniem jest strona www zawierajaca custom linki do przegladarek mojego wyboru.
Czy ktos zna takie narzedzia/

A jak zastosowac takie rozwiazanie w wirtualnej maszynie??
 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Firefox możesz założyć wiele profili za pomocą wbudowanego menadżera profil Zarządzanie profilami, Use Multiple Firefox Profiles at the Same Time. Po utworzeniu różnych profili tworzysz skóry na pulpicie:

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe -p KACZAK

lub korzystać z dodatku, którym można przełączyć profil: ProfileSwitcher lub dodatek MultiFox, który pozwala zalogować się do konkretnej poczty z np. dwóch różnych kont pocztowych tego samego dostawcy. Podobne Switchy, How to Easily Switch Between Profiles On Firefox With ProfileSwitcher

Odnośnik do komentarza

To jest dobre rozwiazanie dla wielu profili/uzytkownikow jednej przegladarki w tym wypadku FF.
Ja chcialbym miec narzedzie gdzie np 10 roznych przegladarek (Altavista, Dooble, Maxthon, Lynx, Palemoon, IceWasel, SRWare Iron,   inne w/g mojego wyboru) sa dostepne za jednym kliknieciem w np menu rozwijalnym, pasku narzedzi, linku do strony zawierajacej odnosniki do ww.
Tym niemniej dziekuje za pomoc w "profilowaniu" FF.

Odnośnik do komentarza

Utilu Mozilla Firefox Collection

 


 

You can specify the filenames or locations (URLs) to open in multiple installed versions of Mozilla Firefox. Also the versions to open can be chosen.

 

Utilu IE Collection

 

Install multiple versions of IE on your PC (Multiple_IE Tool), do poczytania:

How to Install IE6 IE7 IE8 and Run Multiple Internet Explorer Versions

 

oraz

 

How to Run Internet Explorer 7, 8, and 9 at the Same Time Using Virtual Machines

 

Ale Kaczak zainstaluj sobie do FF - User agent switcher albo Secret Agent for Firefox (ten pobiera z własnej listy rodzaj systemu op. i przeglądarki, automatycznie na każdej witrynie ładuje inne dane) :lol: Dostępna opcja dodawania wybranych witryn do białej listy. Jeśli kiedyś będziesz testował to przed usnięciem dodatku jednego czy drugiego przestaw agenta na DEFAULT bo póżniej w about:config będziesz musiał ręcznie ustawiać prawidłowa wersję przeglądarki :lol: To na pociechę zamiast wielu przeglądarek.

 

post-24-0-53125000-1380565243_thumb.png

 

 

Aaaa teraz zakumałem, widać udzielił mi się pad serwera. :huh: Ty byś chciał mieć coś na styl desktop launcher:

 

Dock Application Launchers

 

Five free application launchers to make a better Windows desktop

 

Pretty Run / Klik

 

........

 

post-24-0-18750000-1380568616_thumb.png

 

post-24-0-00000000-1380568633_thumb.png

 

Appetizer / SE-TrayMenu (ikona w zasobniku systemowym)

(Portable)

 

 

 

Dodatek do FF: Easy Access

 

Allow an easy access to the system commands and other programs in your computer.

 

post-24-0-18750000-1380579153_thumb.png

 

post-24-0-03125000-1380579167_thumb.png

 

post-24-0-62500000-1380579184_thumb.png

 

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Zmiana UserAgent pociaga za sobia czesto zmiane sposobu wyswietlania okna a czesto nawet blokuje rozne funkcje
np, poczte, wpisy na blogu, itp Mam to przecwiczone - wlaczylem random user agent change i pozniej szybko to odkrecalem. Znalazlem cos o podobnym dzialaniu: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/masking-agent/?src=external-blog

 

Juz jestesmy bardzo blisko. Moje uscislenie:
- nie uzywam i nie zamierzam uzywac IE, w zadnej wersji.
- tylko przegladarki w/g mojego uznania (klkanascie roznych).
- do zastosowania na maszynie wirtualnej.
- przykladem genialnie prostego i funkcjonalnego rozwiazania jest ta strona (dla wyszukiwarek):
  http://maszyna-kwantowa.110mb.com/najlepsze-wyszukiwarki.html
  Takie samo rozwiazanie (dla przegladarek) i mam wszystko..
Wrzucam obydwie strony ( ta z wyszukiwarkami i ta z przegladarkami ) jako startpage i to wszystko.
Pozdrawiam.

Ps: Kto zna podobna do ww strony z wyszukiwarkami - strone z przegladarkami????

Odnośnik do komentarza

Stronę z wyszukiwarkami rozumiem, ale z przeglądarkami nie zabardzo. Chcesz administrować przegladarkami u siebie w komputerze za pomocą strony www? Uścisle - uruchamiać je?

 

Znam jeszcze dodatek do FF Open With. Dodasz w nim tyle przegladarek ile masz zainstalowane. Konfiguracja menu/podmenu, pasek zadań rozwijane menu z prog/ikony.

 

post-24-0-50292900-1380643310.pngpost-24-0-45605400-1380643320_thumb.pngpost-24-0-89355400-1380643331_thumb.png

 

Jest funkcja w JavaScript, ale musisz ręcznie wszystko ustawiać w kodzie. I działa ona w IE  :lol: W FF i Opera nie działa. Filmik:

 

post-24-0-06542900-1380643451_thumb.gif

 

 

Odnośnik do komentarza

Chcialbym uniknac sytacji ze addons do jednej przegladarki (FF) administruje wszystkimi pozostalymi.
Najlepiej gdyby kazda byla samodzielna, ale wszystkie w jednym miejscu i latwo dostepne, i gdyby jaszcze dalo sie to wrzucic jako strone startowa.
Odpalam maszyne - pojawiaja sie 2 zakladki, pierwsza z 10 wyszukiwarkami, druga z 10 przegladarkami.
To taka "idee fix" - mam nadzieje, ze ciekawa.

Odnośnik do komentarza

No :) "idee fix" Jeszcze nie słyszałem :lol:

 

Nic więcej Ci nie poradze :)

 

np. to:

 

ActiveXObject("WScript.shell");

Nie działa w FF, w każdym razie nie miałem czasu by dokładniej się temu przypatrzeć.

 

A to:

Mozilla Developer - Uruchamianie aplikacji

 

mówi to:

 


 

Poniższy artykuł opisuje jak uruchamiać inne programy z kodu JavaScriptu używając interfejsów XPCOM Mozilli. Istnieją dwa sposoby na uruchamianie programów. Pierwszy to użycie metody nsILocalFile:launch, a drugi to użycie interfejsu nsIProcess.

 

Ta metoda posiada taki sam efekt jak podwójne kliknięcie na pliku tak więc dla plików wykonywalnych—zostanie po prostu wykonany dany plik bez parametrów. Może być ona nie dająca się implementować na niektórych platformach tak więc upewnij się, że nie ma to miejsca na twojej platformie docelowej.

:lol:

 

A o Operze czy Google nie wspomnę i innych. Co mi przyszło do głowy to skompilować plik html do pliku pomocy .chm za pomocą automatu chmProcessor, który wymaga Microsoft HTML Help compiler.

 

 

 

Efekt:

 

post-24-0-14062500-1380729576_thumb.pngpost-24-0-10937500-1380729436_thumb.pngpost-24-0-76562500-1380729443_thumb.png

 

Do tego sobie sypniesz argument uruchamiania strony z wyszukiwarkami w konkretnej przeglądarce:

iexplore.exe  "www.google.pl"

I rozwiązuje to jeszcze jeden problem, otwarcie pliku .chm nie zostanie otwarte bezpośrednio w IE :lol:

Odnośnik do komentarza

Jestem Ci ogromnie wdzieczny ze pomagasz mi rozwiazac te lamiglowki :thumbsup:
Tylko co ja biedny nieinformatyk mam poczac w tej wlasnie ostatniej sytuacji, ktora jest najblizsza moim zalozeniom.
Prosze o jeszcze 5 min cierpliwosci i krotki manual z okienkami jw demonstrujacy na przykladzie kilku innych stron jak to zrobic. :cheer:

Ps. Mowimy caly czas o kilku przegladarkach dostepnych za jednym kliknieciem umieszczonych jako strona startowa  !
      Kwestia wyszukiwarek jest rozwiazana dzieki tej stronie:   http://maszyna-kwant...szukiwarki.html
      IE dla mnie nie istnieje. ;)
      chmProcessor znalazlem na tej stronie: http://sourceforge.net/projects/chmprocessor/

A tak w ogole to przyszlo mi pytanie do glowy, dlaczego mozna na jednej stronie dac wiele linkow do roznych wyszukiwarek, a nie mozna tego samego zrobic dla roznych przegladarek?
     

Odnośnik do komentarza

A tak w ogole to przyszlo mi pytanie do glowy, dlaczego mozna na jednej stronie dac wiele linkow do roznych wyszukiwarek, a nie mozna tego samego zrobic dla roznych przegladarek?

     

Bo każdy producent przeglądarek ciągnie w swoją stronę, niektórzy producenci olewają W3C (cytat: to organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów pisania i przesyłu stron WWW), dlategoż np. pod FF powstawają różne dodatki typu IE TAB. I webmasterzy trudzą się aby w każdej przeglądarce wyglądała tak samo strona którą tworzą, rozpisują różne style css po konkretna przegladarkę z rozpoznawaniem jej. Co wydłuża czas projektowania i koszty. Następnie architektury przeglądarek różnią się od siebie co powoduje że albo trzeba napisac rozbudowany skrypt JS albo kilka, ale nie będe się dalej mądrzył bo nigdy nie pisałem aplikacji webowych i pod przeglądarkę. :) I czasem człowiek nie wie że może się pomylić :)

 

Np. skrypt FF uruchamiający .exe musi dostać przywileje:

Run .exe on a Webpage using Firefox

 

Jak chcesz się bawić w kompilowanie html do chm to pobierz chmProcessor, jak nie chcesz instalować to pobierz LessMsi:

http://code.google.com/p/lessmsi/

to jest wypakowywarka instalatora windows MSI, wypakuj do folderu, przejdz do SourceDir, będzie w nim exe aplikacji.

 

Nastepnie pobierz Microsoft Compiler:

http://www.helpandmanual.com/downloads_mscomp.html

 

wypakuj, odpal chmProcessor - karta FILE > pozycja SETTINGS podlinkuj ścieżkę do chm compiler, dokładnie HH.exe.

 

Otwórz notatnik, wklej to, zapisz jako blebla.html

<html>
<head>
        <SCRIPT Language="JScript">
          function openIE() {
          File="iexplore.exe";
          WSH=new ActiveXObject("WScript.shell");
          WSH.run(File);
          }
        </SCRIPT>
</head>

<body>
<br>
        <A href="#" onClick="openIE(); return false;">Otworz Internet Explorer</A>
<br>
</body>
</html>

Następnie dodajesz kolejny ten sam skrypt w sekcji HEAD, który będzie uruchamiał inną przeglądarkę, podaj ścieżkę do aplikacji, pamiętaj o podwójnym \\:

<SCRIPT Language="JScript">
function openFF() {
File="C:\\Firefox.exe";
WSH=new ActiveXObject("WScript.shell");
WSH.run(File);
}
</SCRIPT>

To ma otwierać Firefoxa, więc musisz przypisać nazwę funkcji: openFF

function openFF

i podać ścieżkę do aplikacji. Następnie dodajesz odsyłacz z swoją funkcją:

<A href="#" onClick="openFF(); return false;">Otworz Firefox</A>

Wiersz poniżej:

<br>

Sprawdż czy działa (W IE). Uruchom chmProc wbierz plik, tryb Complie help, zapis gotowego pliku -  Dst FILE, guzik GENERATE i patrz co się będzie działo :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...