Skocz do zawartości

w XP wszystkie płyty DVD zapisane


Grigory

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wie, kto podpowie jak rozwiązać kłopot z XP, wszystkie puste płyty DVD widnieją jako zapisane, te tylko częściowo również, CD są normalnie, tu nawet pokazuje "tytuł" płyty. Płyty DVD na win 7 (part C) są normalnie widziane.

Takie coś kiedyś miałem przy zawirusowanym systemie, tutaj po skanowaniu żadnych wirusów nie widać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 miesiące temu...

J

ednak sprawa jest co najmniej dziwna, mam na 7 (part C) maszynę wirtualną i tego samego xp.

Nie rozumiem, głupi jak Belfegor jestem. Co to znaczy? Czy masz na jednym dysku C dwa systemy?

 

Na obydwóch xp zainstalowałem DriverMaxa, zrobiłem kopię sterowników i dałem ja na xp (part. D), oczywiście wcześniej odinstalowałem w menegerze urządzeń napęd, a tu nic

 

Grigory, nie obraź się na mnie, ale spróbuj to logicznie złożyć do kupy. Napisz jaki jest stan faktyczny na kompie, jakie, ile i gdzie masz te systemy. A ja w miedzy czasie, poszukam firmware do nagrywarki. :lol:

 

Tu masz BIOS do nagrywarki KLIK

Odnośnik do komentarza

Było późno dlatego tak niewyraźnie napisałem.

Więc:

- dysk jeden, wiadomo podzielony na partycje: C, D, E, F,

- part C win 7, zainstalowałem na nim Virtual PC (maszyna wirtualna z xp, tak do różnych eksperymentów),

- part. D win xp, system instalowany trochę później z tej samej płyty, ale jak najbardziej rzeczywisty.

Wpadł mi pomysł by przy pomocy DriverMax (robi kopie sterowników i je przywraca w razie kłopotów) skopiować sterowniki nagrywarki w wirtualnej maszynie z xp na pena i przywrócić je DriverMaxem na rzeczywistym sytemie xp - part D.

Odnośnik do komentarza
- dysk jeden, wiadomo podzielony na partycje: C, D, E, F,

- part C win 7, zainstalowałem na nim Virtual PC (maszyna wirtualna z xp, tak do różnych eksperymentów),

- part. D win xp, system instalowany trochę później z tej samej płyty, ale jak najbardziej rzeczywisty.

 

Wszystko pieknie dotarło do Belfegora, ale czy aktualizowałeś BIOS nagrywarki? Podałem w linku.

Problemem może być napęd wirtualny, ale to zostawiłbym na sam koniec.

Pobierz program SIV, odpal i zobacz jakie dokładnie parametry są zapisane przy Twoim napędzie.

 

Wpadł mi pomysł by przy pomocy DriverMax (robi kopie sterowników i je przywraca w razie kłopotów) skopiować sterowniki nagrywarki w wirtualnej maszynie z xp na pena i przywrócić je DriverMaxem na rzeczywistym sytemie xp - part D.

 

Kopie sterów można robić tym programem. Ale aktualizacje sterowników lepiej wykonać samemu.

Odnośnik do komentarza

Poniał migdał,

ale za skarby nie chce się zainstalować, na początku kliknąłem poprzedni link pobrałem, otworzyło się jakby wiersz poleceń i coś się tam zainstalowało, po pobraniu nowszej wersji otworzyło się te same okno na ułamek sekundy, restartowałem komputer i dalej jest, jak było, po odinstalowaniu i znowu kliknięciu to samo i dalej starsza wersja, próbowałem ze zmianą na .inf i tak i tak:

ASUS DRW-2014L1

Device ID IDE\CDROMASUS_DRW-2014L1_________________________1.01____\5&231AC529&0&0.0.0

Status 0x0180200a Started

Problem 0x00000000 (0)

Service cdrom

Capabilities 0x00000000

Config Flags 0x00000000

Class CDROM

Manufacturer (Standardowe stacje dysków CD-ROM)

Hardware IDs IDE\CdRomASUS_DRW-2014L1_________________________1.01____

Compatible IDs GenCdRom

Class GUID {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Location 0

Enumerator name IDE

Description Stacja dysków CD-ROM

Friendly name ASUS DRW-2014L1

Driver {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002

Physical Object Name \Device\Ide\IdeDeviceP0T0L0-3

UI number 0x00000000

Upper filters redbook

Lower filters imapi

Install State 0x00000000

Device Address 0x00000000

Device Configuration File cdrom.inf

EnumPropPages32 storprop.dll,DvdPropPageProvider

InfPath cdrom.inf

InfSection cdrom_install

ProviderName Microsoft

DriverDateData 00 80 62 C5 C0 01 C1 01

DriverDate 7-1-2001

DriverVersion 5.1.2535.0

MatchingDeviceId gencdrom

DriverDesc Stacja dysków CD-ROM

Class CDROM

EnumPropPages32 MmSys.Cpl,MediaPropPageProvider

Installer32 storprop.dll,DvdClassInstaller

SilentInstall 1

NoInstallClass 1

TroubleShooter-0 hcp://help/tshoot/tsdrive.htm

Icon -51

LowerFilters ULCDRHlp

Odnośnik do komentarza
na początku kliknąłem poprzedni link pobrałem, otworzyło się jakby wiersz poleceń i coś się tam zainstalowało,

 

A czy za pierwszym razem, po aktualizacji pojawił sie komunikat o znalezieniu nowego sprzętu?

 

Spróbuj jeszcze z menadżera urządzeń. PPM na swój napęd i aktualizuj sterownik/ wskaż folder z rozpakowanym plikiem BIOS.

Czytałem na forum Asusa o kłopotach z tą nagrywarka. Były problemy z aktualizacją Biosu. Pomogła wymiana taśmy na SATA. U ciebie nagrywara leci na IDE.

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam czy był komunikat o nowym sprzęcie, po wskazaniu folderu ze sterownikiem nie dało rady go zatwierdzić przycisk ok był nie aktywny. Po zgraniu na CD, wskazaniu, pliki były kopiowane, komputer pytał o ponowne uruchomienie, ale i tak guzik. Dziwi mnie dlaczego pod wcześniejszym xp DVD działało :huh: . Juto się odezwę.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...