Skocz do zawartości

Włamanie na konto mailowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem bardzo dziwną wiadomość od allegro w której mi napisali że dąłem komuś dostęp do mojego konta na allegro, a tamta osoba której to dałem ma już konto na allegro ale zablokowane i dlatego mi też dają blokadę. Jest to kompletna bzdura bo hasło znam tylko ja, nikomu innemu nie dawałem hasła, NO CHYBA że ktoś się włamał mi do konta albo mam jakiegoś wirusa na kompie... jak to sprawdzić ? standardowe logi czy co radzicie ?? Problem jest też ze skontaktowaniem się z tymi baranami z alledrogo, wysyłam im wiadomość poprzez formularz i mi odpisują takie coś :

 

"Uwaga!
Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.
Wiadomość nie została dostarczona z powodu nieznanego błędu po stronie serwera odbiorcy."

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

z tego co pamietam to nie tak dawno byla informacja ze zostaja wysylane falszywe wiadomosci do uzytkownikow allegro to wlasnie takiej tresci pewnie jest tam link abys sie zalogowal i podal prawidlowe dane. Nie odpisuj i nie klikaj w zadne linki w emailu. Blad formularza moze byc po stronie allegro.

 

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1673395-Uwaga-na-fałszywe-wiadomoości-Twoje-Konto-w-Allegro.pl-Zostalo-Zablokowane informacja na stronie allegro

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że jest możliwe, że ktoś się włamał. Najprościej to ustalisz po logach, np. ty logowałeś się ze swojego IP tydzień temu, a w między czasie z innego również dochodziło do logowań.

Możesz mieć jakiegoś szkodnika na kompie, zrób skan mban oraz dodaj logi z OTL.

 

Jednak najprostsza odpowiedź to taka iż z twojego kompa korzystała osoba która ma zablokowane konto. Brat, kuzyn, dziewczyna etc. Ktoś z alledrogo się nudził, porównał IP i tobie zablokowali też konto. Oni takie "zjawiska" wykrywają po miesiącach. Ale najprościej uargumentować to tym, iż oddałeś/sprzedałeś/udostępniasz innej osobie swoje konto. Jeśli konto miałeś od lat, z wieloma komentarzami, nigdy nie było problemów to warto walczyć. Tj. wysłać do nich list polecony ZPO z kserem dowodu i opisem sytuacji, oraz pytaniem "dlaczego". Jeśli przez 3 miesiące nie będzie odzewu to zwyczajnie zostaniesz "olany".

Odnośnik do komentarza

Była sytuacja w której logowalem sie do konta z laptopa mojego ojca, na ktorym ma zablokowane konto bo zmarl i nie wyslal paru osobom paru rzeczy... jak to rozwiazac ?? jak chce do alledrogo wyslac formularz od nich ze strony to na maila przychodzi mi

 

""Uwaga!
Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.
Wiadomość nie została dostarczona z powodu nieznanego błędu po stronie serwera odbiorcy.""

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...