Skocz do zawartości

Niepowodzenie instalacji urządzenia Brother DCP-J140W


VPN

Rekomendowane odpowiedzi

Każda próba zainstalowania sterowników do urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-J140W na Windows 7 x64 kończy się niepowodzeniem. Podłączenie drukarki odbyło się dopiero po wyświetleniu komunikatu. Próbowałem m.in. całkowitej deinstalacji programikiem pobranym ze strony Brother, osobnej instalacji samych sterowników (bez pakietu programów), ręcznej instalacji sterowników przez Windows Update, rozwiązywania problemów Windows, zmiany kabla USB - nic nie pomaga. Drukarka jest widoczna w panelu jako DCP-J140W, ale z żółtym wykrzyknikiem, z niezainstalowanymi sterownikami. Skaner w ogóle nie jest wykrywany przez Windows.

Oprócz tej drukarki mam jeszcze zainstalowaną przenośną HP, która działa bez problemu i wirtualne do PDFów. Będę wdzięczny za porady co jeszcze mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nowy kabel, dołączony do urządzenia, ma 1,8 m. Sprawdzałem też stary kabel USB, na którym przez wiele lat pracowało urządzenie wielofunkcyjne HP (zostało odinstalowane).

Po ukazaniu się komunikatu i podłączeniu kabla pojawia się chmurka z instalowaniem sterownika, które kończy się niepowodzeniem. Nie mogę przejść dalej w kreatorze, bo przycisk jest wyszarzony.

Odnośnik do komentarza

Czy drukarka w menedżerze urządzeń pojawia się jako "drukarka" czy jako nieznane urządzenie (problem klasy urządzenia)?

Czy jest instalowany wirtualny sterownik MS do drukarek USB (czy w preferencjach portów drukarek pojawia się nowy port)?

Czy usługa buforu wydruku startuje (ew. błędy w podglądzie zdarzeń) i jest aktywna?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Drukarka w menedżerze urządzeń pojawia się w sekcji "Inne urządzenia" z żółtym wykrzyknikiem.

Pojawia się port USB002 (Wirtualny port drukarki dla USB), ale nie mam pewności, czy jest on powiązany z Brotherem.

Usługa Buforu wydruku startuje automatycznie i jest uruchomiona. W Podglądzie zdarzeń znalazłem jeden błąd związany z urządzeniem. Dołączam do posta (musiałem zmienić rozszerzenie z *.evtm na *.txt).

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dla pewności dodam, że mam zainstalowanego VirtualBoxa. Może sterownik wirtualny USB coś miesza?

bufor.txt

Odnośnik do komentarza

Czy podłączasz drukarkę przez koncentrator USB?

Spróbuj wyłączyć antywirusa na czas instalacji.

Wypróbuj http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/troubleshoot-printer-problems#EOD jeśli jeszcze nie korzystałeś.

Gdyby się nie udało to jest dość inwazyjna metoda, która spowoduje, że będziesz musiał na nowo instalować pozostałe drukarki.
 

 

 

Uruchom CMD i po kolei wpisuj:

net stop spooler

del /Q /F /S "%systemroot%\System32\Spool\Printers\*.*"

net start spooler

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Przed próbą instalacji dobrze byłoby odinstalować również ten driver pośredni od MS.

Jeżeli drukarka nie jest rozpoznawana jako właściwe urządzenie może być uszkodzona klasa urządzeń w rejestrze.

Sprawdź czy istnieje klasa:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E979-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

i czy ma prawidłowe uprawnienia

 

to samo tyczy sterownika w klasie usb, dobrze byłoby przed próba instalacji wyrzucić wpisy z tych kluczy (zarówno dla samej drukarki jak i portu) i to samo w kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB

Oczywiście wcześniej backup rejestru.

 

Jeżeli masz możliwość (inny dysk, partycja) to można postawić równolegle drugi system i porównać różnice we wpisach odpowiednich gałęzi oraz oczywiście upewnić się, że nie występuje konflikt drukarki z danym sprzętem.

 

Czasami problem stanowi repozytorium sterowników, wyrzucić profilaktycznie pliki z głównego drzewa folderu:

C:\Windows\System32\DriverStore

 

Można też wyrzucić stare wersje sterowników (bądź sterowniki od "nieobecnych" urządzeń - przydatny skrypt:

 

@echo off
echo Clearing all Eventlogs 
echo Please Wait...
for /F "tokens=*" %%G in ('dir /a /b %windir%\inf\oem*.inf') DO (call :do_clear "%%G")
echo.
echo Drivers repository have been cleared!
goto theEnd
:do_clear
::echo clearing %1
pnputil -d %1
goto :eof

:theEnd
echo.
echo Press any key to exit
pause>nul 
VBox raczej nie przeszkadza drukarkom ale zawsze możesz wyłączyć w autoruns jego usługi/sterowniki na czas testów.

Z logu nie wynika nic ponad to, że jest problem ze sterownikiem drukarki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Grisza: urządzenie jest podłączone bezpośrednio do portu USB laptopa. Wyłączenie antywirusa nic nie zmienia. Narzędzie Microsoftu nie pomaga. Metody inwazyjnej na razie nie próbuję.

 

maggreg: prosiłbym o bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Klasa drukarek istnieje, ale jak sprawdzić poprawność uprawnień?

Odnośnik do komentarza

1. W szukajce wpisz gpedit.msc uruchom jako administrator.

2. Wejdź w gałąź "Szablony administracyjne -> System -> Instalacja sterowników"

3. W prawym oknie (pierwsze od góry) prawoklik na "Zezwalaj, aby użytkownicy inni niż administratorzy......." i wybierz edytuj.

4. Ustaw na "Włączone".

5. Na dole kliknij na "Pokaż" i wklej poniższe klasy urządzeń.

 

{4d36e979-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

{4658ee7e-f050-11d1-b6bd-00c04fa372a7}

 

6. Potwierdź i zamknij.

 

Edit:

 

Zadam może jeszcze banalne pytanie, czy uruchamiałeś instalator drukarki z prawokliku i przy wybranym "Uruchom jako administrator".

Jeśli uruchamiałeś instalator inaczej to spróbuj go w ten sposób uruchomić zanim poczniesz kroki 1-6.

Odnośnik do komentarza

Normalnie jeśli wykasujesz wszystkie urządzenia USB w menadżerze urządzeń to po nowym starcie powinny się same na nowo zainstalować, przynajmniej dla tych urządzeń które są podczas uruchamiania komputera podłączone. Możesz to zrobić ale wpierw stwórz punkt przywracania systemu na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza

OK, poradziłem sobie. Porada maggreg była słuszna, tylko wykonałem ją bardziej przyjaznym sposobem. Sterownik USB był uszkodzony i nie dodawał nowych urządzeń. Naprawiłem dzięki tej instrukcji (podaję, bo może się komuś przyda): http://www.hotfix.pl/naprawa-sterownika-usb-dla-komunikatu-nie-rozpoznano-urzadzenia-usb-a367.htm

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...