Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Mój system to Vista 32bit Home edition. NIS 2013 I Malwarebytes.

 

Wczoraj po instalacji XAMPPa przestał działać scroll w myszce (można było przewijać strzałkami; mysz jest sprawna) Próbowałem zrobić przywracanie systemu, ale się nie powiodło. Możliwe, że to NIS 2013 blokował. Norton i Malwarebytes nic nie wykryło. Odinstalowanie XAMPPa nic nie dało. Przy wyłączaniu komputera zezwoliłem na zainstalowanie aktualizacji systemu. Dziś po uruchomieniu kompa pojawił się czarny ekran z ładowaniem danych po czym pojawił się komunikat,że nie powiodło się ładowania systemu i czy chce uruchomić Startup Repair. Od 5 godzin jest tylko ekran z paskiem ładowania i komunikatem Attempting repairs. Nie moge tego anulować nawet. Czy to normalne? Czy można zresetować komputer? Co powinienem potem zrobić?

 

Z góry dziękuję,

 

Filip

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie restartuj, kiedyś musi się skończyć to naprawianie...

O ile nie popadł w loop, wtedy może to trwać kilkanaście godzin bez pozytywnych efektów (Bug w Vista?).

Windows Vista to bardzo nieudany produkt MS. Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zakupem Windows 8.

Wkrótce Microsoft ma wypuścić darmową aktualizację a mianowicie Windows 8.1 (o ile już nie wypuścił?).

 

Jeśli ten "Startup Repair" się nie skończy, to wypada przerwać ten proceder, uruchomić komputer z jakiejś LiveCD lub wymontować HDD, podłączyć do inne go komputera  i zgrać cały profil z danymi. Później będzie można te dane przywrócić na nowym Windows.

Odnośnik do komentarza

Za poradą znajomego inżyniera zresetowałem komputer dziś rano poczym uruchomił się poprawnie. Powoli, ale system się ładuje. Scroller nadal nie dziala, więc plan jest by zrobić backup danych z dysku i spróbować przywracanie systemu z safe mode a w ostateczności przywrócenie do ustawień fabrycznych. Wcześnie pobowałem dwa razy (po odinstalowaniu XAMPPa a przed instalacją aktualizacji i problemów ze startem) i nie powiodła się. Google podpowiedział, że przyczyną mógł być nadgorliwy NIS.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...