Skocz do zawartości

Nie można uwidocznić ukrytych plików i folderów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę z prośbą o pomoc, ponieważ moje dotychczasowe poczynania nie przyniosły efektów.

1. Od dłuższego czasu nie mogę odkryć ukrytych plików i folderów, ani za pomocą Panelu sterowania >

Opcje Folderów > Widok , ani wchodząc w rejestr (instrukcję znalazłem na forach) zmieniając superhidden na 1.

Kiedy zaznaczam opcję Pokaż ukryte pliki i foldery oraz odznaczam Ukryj pliki systemu operacyjnego i klikam

Zastosujokno "mignie" jak zawsze przy stosowaniu zmian, klikam OK i "mignie" ponownie. Efekt jest taki,

że Ukryj pliki systemu operacyjnegojest odznaczone a Pokaż ukryte pliki i foldery jest zaznaczone

po ponownym otworzeniu okna opcji.

 

Jestem pewien, że przyniosłem to na pendrive'ie. Od początku powyższemu problemowi towarzyszyły 2 inne:

2. po kliknięciu Otwórz na dowolna partycję (również pendrive) wyskakiwało okno Otwórz za pomocą... i

można było się dostać tylko za pomocą

polecenia Eksploruj. Pomagało tylko formatowanie partycji / pendrive'a.

3. po podpięciu pendrive'a, czasami otwierał się pusty (mimo, że były na nim pliki). Dopiero ponowne jego podpięcie

dawało efekt.

Te 2 problemy usunąłem avastem 5.0, skanując w fazie rozruchu oraz zabezpieczając pendrive'a (oraz cały komputer)

Panda USB Vaccine. Załączam obrazek, na którym najprawdopobniej jest sprawca usunięty avastem (najprawdopodobniej,

ponieważ program usunął dziennik skanowania, a ta informacja może być pomocna).

 

Wszystkie trzy problemy udało mi się kiedyś usunąć robiąc back-up systemu programem Norton Ghost, z image'a świeżego,

czystego systemu. Niestety po ok. 2 tygodniach problemy powracały samoczynnie. Ponadto, komputer nie jest już tak

sprawny jak sprzed infekcji (ok. rok temu), widać to po grach.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.6

Windows XP Service Pack 3

Internet Explorer 6 Out of date!

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

avast! Free Antivirus

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

CCleaner

Java 6 Update 22

Adobe Flash Player 10.0.45.2

Adobe Reader 9.3.4 - Polish

Mozilla Firefox (3.5.15) Firefox Out of Date!

Mozilla Thunderbird (3.1.6)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Alwil Software Avast5 AvastSvc.exe

ALWILS~1 Avast5 avastUI.exe

````````````````````````````````

DNS Vulnerability Check:

POOR! (Vulnerable to DNS cache poisoning!!-- Consider OPENDNS)

 

``````````End of Log````````````

 

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

post-979-095126500 1288514635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O3 - HKU\S-1-5-21-1390067357-1303643608-725345543-1003\..\Toolbar\ShellBrowser: (no name) - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - No CLSID value found.
 
:Files
RECYCLER /alldrives
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"SuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"CheckedValue"=dword:00000001
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\SuperHidden\Policy\DontShowSuperHidden]
@=""
 
:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zaprezentuj log z usuwania, który powinien otworzyć się w Notatniku.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...