Skocz do zawartości

Po wymianie Karty Graficznej zacinają się GRY


dragoneron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prośba o pomoc.

 

Kupiłem nową kartę graficzną ASUS GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1033/6008) (wentylator DirectCU II) .

- Moja poprzednia grafika to Gigabyte GTX 550 Ti 1024MB DDR5/192b

 

Teraz każda gra się zacina czy to Crysis 3 , Wiedzmin 2 , Diablo 3 , Starcraft 2 ITD....

sam loader do gry jak nim ruszam po monitorze ( przesuwam myszką ) zacina się i tnie jak by nie było sterowników....

 

Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony Nvidii. Problem nadal występuje.

 

Moja aktualna konfiguracja Komputera

 

Płyta główna - Gigabyte GA-G970-UD3

Procesor - PROCESOR AMD X6 FX-6300 3.5GHz BOX (AM3+)(95W,14MB)

Pamięć - 16GB 4x4GB Kit Viper 1600MHz

Zasilacz - ZASILACZ AEROCOOL VP-750 (750W) 80+

HDD - 1x 250GB , 1x320GB , 1x500GB

 

I wszystko było ok do czasu zmiany grafiki.

 

Proszę o pomoc. jestem gotów wykonywać każdy test i podawać wam wyniki.

Wymiana karty graficznej nie wchodzi w grę bo kasy już nie mam , a oddanie na serwis nic nie da bo ani się nie grzeje i anie się nie wyłącza . powiedzą że działa i cześć.

jakie testy wam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przy zmianie karty graficznej na inną z tej samej "stajni" szczególnie ważne jest uprzednie odinstalowanie (w trybie awaryjnym) starych sterowników. Takie zachowanie przy ruchu kursora myszki najczęściej oznacza że obciążenie procesora skacze do 100% (do sprawdzenia jakimś monitorem) - powodem jest prawdopodobnie mix dwóch sterownków. Zacząłbym od odinstalowania sterowników -  czipsetu płyty głównej ORAZ Karty graficznej i ponownej instalacji ich najnowszych wersji.

Odnośnik do komentarza

niestety nie zrobiłem tego.

od razu instalowałem nowe

 

teraz wszedłem w tyb awaryjny i odinstalowałem wszystko co jest w nvidia i po ponowynym uruchomieniu komputera zainstalowałem najnowsze 320+ nvidia .

lecz dzieje się tak samo

 

podczas benchmarków testy są super wzorowe lecz gdy ruszam myszką obraz się zacina ..... co się dzieje ?

 

jutro podłączę starą grafikę i powiem wam co i jak.

Odnośnik do komentarza

ma stery zainstalowane i nigdy nie było komplikacji zaczęło się po zmianie grafiki i

 

Widać że się mogą nie lubic.Wejdź do MU i sprawdź we Właściowściach myszy > Szczególy czy nie ma filtrów od oprogramowania zabezpiczającego

 

obudowy alw w budzie wszystko poprawnie podpięte...

 

Kwestie obudowy zostaw w spokoju , mysle że nie tu leży problem. Sprawdzałaęś na stronie producenta czy nie ma nowszego oprogramowania do myszy?

Odnośnik do komentarza

a ma znaczenie kolejność podpinania dysków do portów sata ??

 

Na twojej płycie wszystkie porty sata obsługiwane są przez jeden kontroler, więc teoretycznie nie powinno być różnicy. A czemu pytasz? Im więcej opowiesz co zmieniałeś "przy okazji" tym będzie łatwiej. Na wszelki wypadek-w myśl zasady "90% serwisów to dociśniecie kabla", na twoim miejscu przyjrzałbym się kablom sata... może w czasie instalacji grafiki zostały szturchnięte i się wysunęły?

Przeinstaluj sterowniki chipsetu - http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_amd_chipset_win7.exe (po sprzęcie zakładam że masz win7 64)

Odnośnik do komentarza

Tak Win7 64b

O porty sata pytałem dlatego że podczas zmieniania obudowy na większą mogłem w innej kolejności podpiąć dyski tylko tyle.

 

Myszka - aktualizowałem stery i jest to samo niestety pech mam tylko 1 myszkę w domu ( żal ) ale tak jest. Jutro zakupię jakąś padakę za 15 zł i zobaczymy co się stanie coraz bardziej obstawiam że grafika pogryzła się z oprogramowaniem myszki .

Jutro Panowie dam znać po godzinie 17 jak wrócę z pracy .

 

Pozdrawiam. \ Dobranoc \

Odnośnik do komentarza

Witam. Zamykam temat Lub proszę o Zamknięcie !

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Rozwiązanie problemu było następujące.

 

Myszka ( jej sterowniki A4-Tech ) Oscar X7 gryzły się ze sterownikami Nvidia GTX660 ... po wymianie myszki na Razer Spectre Komputer chodzi jak nowy.

Bardzo śmieszne ale prawdziwe... Testowałem myszkę X7 na innym komputerze tak samo zacina komputer

 

Dziękuję i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...