Skocz do zawartości

Klawiatura ps/2 na xpsp3


dudson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem nurtuje mnie już sporo czasu, a to dlatego, że nieużywana klawiatura ps/2 leży w szafie już około roku. Otóż podłączając ją do wejścia ps/2 na sp3 klawiatura działa, ale gdy przycisnę na 3,4 sekundy jakiś klawisz na niej, system zalicza kilkusekundowe ściny. Jedynie co mógł bym na tej klawiaturze robić, to przejrzeć korespondencję czy portale społecznościowe. Przykładowo o takich grach to nie ma mowy, w ogóle to czasem pisanie staje się uciążliwe. Przez ten mijający rok dalej jestem zmuszony używać starej klawiatury, a to dlatego, że jest ona pod USB, a pod te wejście nie ma żadnych problemów. Problem może wydaję się prosty, ale wspomnę jeszcze, że występował on na moim starszym komputerze, podpinałem różne klawiatury pod ps/2 i zawsze było tak samo tutaj uwaga - o dziwo tylko coś takiego występuje na sp3. Jestem świeżo po formacie i jeszcze przed instalacją sp3 klawiatura pod sp/2 chodziła normalnie. Jeśli napisałem nie jasno to odpowiem na wszystkie pytania w razie czego. Oczywiście wykluczam, że to wina jakiegoś złośliwego oprogramowania czy uszkodzonej klawiatury. Ostateczność to kupienie przejściówki z ps2 na usb, ale może jest inny sposób, a może po prostu wejście ps/2 klawiatury nie jest kompatybilne? I chyba tylko klawiatury bo już taka myszka chodzi normalnie. Aktualnie mam myszkę pod usb, ale sprawdzałem pod ps/2 i działała bez problemów, jedynie z klawiaturami jest problem.

EDIT:

Znalazłem temat na innym forum, gdzie jakiś gość miał taki sam problem, dlatego jeszcze przybliżę bo w moim przypadku też się wszystko zgadza

 

Problem wyglada następująco.

Podczas szybkiego pisania na sekunde zatrzymuje sie caly system, na ekranie nie wyswietlaja sie zadne z wpisywanych znakow. System staje zupelnie, wylacza sie dzwiek itd. Po sekundzie na ekranie pojawiaja sie brakujace znaki wpisane wczasie zatrzymania systemu.

Zmiany w czestotliwosci powtarzania znakow w ustawieniach klawiatury nie zmienia niczego.

Podlaczenie innej klawiatury nie zmienia niczego.

Zmiana sterownikow nie zmienia niczego.

Klawiatura podlaczona na ps2.

 

Kolejny problem z klawiatura pojawia sie w grach leczm ysle ze wynika z tego samego. przy dluzszym wciskaniu jednego guzika komputer na chwile staje. Tu pomagalo zmienianie czestotliwosci powtarzania w ustawieniach klawiatury lecz nie likwidowalo problemu do konca. Przy zweolnieniu powtarzania trzymanie jednego guzika nie blokowalo systemu lecz przy szybkim wciskaniu wielu klawiszy system sie zatrzymuje.

 

Na koniec napisał, że aktualizacja biosu pomogła więc może i to jest recepta.... W ogóle do aktualizacji biosu jest potrzeba stacja dyskietek której nie mam? : D

 

EDIT:

Aktualizację zrobiłem przez jakiś programik ASUSA i działa bez zarzutu : D Więc jak ktoś by miał taki sam problem to wie co robić.

Elo.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...