Skocz do zawartości

Restart komputera zamiast wyłączenia, problemy z kartą wi-fi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z laptopem Compaq Presario CQ60. Od jakiegoś czasu komputer nie chce się wyłączyć i uparcie restartuje się. Jest na nim zainstalowany system Windows Vista Home Basic. Wyłączyłem mu już automatyczny rozruch przy błędzie systemu i próbowałem różnych rzeczy. Raz na samym początku dało się jeszcze zrobić wybieg najpierw z wylogowaniem użytkownika i potem się zamykał. Ale dopóki nie użyłem do zamknięcia przycisku zasilania.

Jednakże z tymi restartami problem jest chyba nie tylko w Viście - uruchomiłem Windowsa XP z płytki Hirens, i tu też komputer restartuje się zamiast zamknąć. Wyłącza się tylko wtedy, jeżeli użyje się polecenia "Shutdown" z menu startowego płytki Hirens.

Oprócz tych restartów laptop ma jeszcze problem z kartą wi-fi. Ta zachowuje się zupełnie po wariacku. Jeżeli działa w danej chwili, to kiedy zrobię próbę wyłączenia komputera, a ten się i tak zrestaruje, to juz bios zgłasza brak modułu bezprzewodowego i w menadżerze urządzeń karty oczywiście nie ma. Ale wystarczy ponownie spróbować zrobić zamknięcie systemu, które i tak skończy się restartem, a już karta wi-fi się pojawia. Z kolei, jeżeli wybieram "Uruchom ponownie", to karta działa po każdym podniesieniu się systemu.

Być może te rzeczy są powiązane - może to jednak wina sprzętu? Bo karta sieciowa przewodowa też nie działa już od jakiegoś czasu. Bios, mimo wgrania najnowszego, jest bardzo ubogi i nie oferuje włączania/wyłączania urządzeń peryferyjnych.

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...