Skocz do zawartości

Problem z Java


jacob5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Java, a mianowicie nie chce mi się załadować i cały czas wyskakuje komunikat Error. Click for details.

Po kliknięciu wyskakuje komunikat ClassNotFoundException.
Próbowałem już aktualizować, schodzić do niższej wersji, nic nie pomogło.
Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z jakimi parametrami jest uruchamiany program (co to za program?).

Komunikat sugeruje, że wewnątrz programu nie ma klasy którą próbujesz odpalić.

Jeżeli konkretna klasa występuje jako parametr uruchamiania to trzeba pamiętać o wielkości znaków - zapis musi być zgodny ze ścieżką i nazewnictwem klasy wewnątrz pliku .jar.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie znam, nie używam ale spróbujmy pewnych podstaw jawowych.

Po pierwsze sam program .jar może posiadać kilka modułów o których musimy powiadomić parser przy uruchamianiu, może też korzystać z bibliotek binarnych do których musimy podać ścieżkę. Jak już wcześniej pisałem dla samej klasy ważna jest wielkość liter a sama klasa może wymagać podanie parametrów uruchomienia.

Weźmy za przykład Minecrafta - chyba najłatwiejsza do znalezienie w sieci implementacja tego co wcześniej napisałem.

 

Tutaj moja wariacja skryptu uruchamiającego dla tej "gry".

cls
@setlocal
@cd .\

@echo off

@set APPDATA=%cd%\data-147
@set JAVAPATH=C:\Program Files\Java\jre7\bin\java.exe


@"%JAVAPATH%" -Xincgc -Xms1024M -Xmx1024M -cp "%APPDATA%\.minecraft\bin\minecraft.jar;%APPDATA%\.minecraft\bin\jinput.jar;%APPDATA%\.minecraft\bin\lwjgl.jar;%APPDATA%\.minecraft\bin\lwjgl_util.jar" -Djava.library.path="%APPDATA%\.minecraft\bin\natives" net.minecraft.client.Minecraft "zuza"

::@pause
@endlocal
APPDATA i JAVAPATH są to zmienne lokalne zastosowane dla uproszczenia składni mało istotne - można zastosować pełne ścieżki.

"-cp" podajemy ścieżkę i nazwę wszystkich modułów potrzebych do uruchomienia tej aplikacji, zarówno minecraft.jar jak i biblioteki pakietu jwjgl.

"-Djava.library.path" - ścieżka do katalogu z bibliotekami binarnymi (w windows typowe dll), tutaj należą również pakietu jwjgl.

"net.minecraft.client.Minecraft" - i sama uruchamiana klasa, jeżeli potraktujesz program javy zapisany w jar jako archiwum to zauważysz, że tak podana klasa jest ścieżką wewnątrz tego archiwum, przekładając na składnię windowsa wyglądałoby to mniej więcej tak:

net\minecraft\client\Minecraft.class

"zuza" - parametr dla tej klasy (tutaj nazwa użytkownika).

 

-Xms1024M -Xmx1024M są parametrami odpowiadającymi za przydział pamięci ram dla wykonania tago programu (wartość startowa i maksymalna).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...