Skocz do zawartości

Firefox - Pobieranie addons z rozszerzeniem .xpi


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wypadałoby się przespać z tą przeglądarką.

Wejdź - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/extensions/bookmarks Masz szukajkę, masz kategorie...

Klikasz na wybrany dodatek. Przeniesie Cię na konkretną stronę dodatku. Klikasz na buton "Pobierz". Wyskoczy okienko blabla, ale ty klikasz na dole w niebieski " pobierz mimo wszystko". Plik *.xpi zapisze się w folderze pobierania.

Odnośnik do komentarza

Każdy kij ma dwa końce (za wyjątkiem procy).
"Zapisz element docelowy jako", to faktycznie tylko działa na fabrycznej witrynie Lisa z dodatkami.
Jeśli dodatki dla FF chciałbym np. pobierać (zapisywać na dysk) kierując się linkami na Softpedii tu: http://www.softpedia.com/get/Internet/Internet-Applications-Addons/Mozilla-Extensions , to jednak bez Google Chrome (raczej) się nie obejdzie.

Oczywiście zakładając, że plik ma gołe rozszerzenie .xpi

Odnośnik do komentarza

@ KolegaDudysa i Bonifacy - bardzo Wam dziekuje za chec niesienia pomocy i dobra rade. Zastosowalem sie do rad Bonifacago i ma teraz na HDD ok 50 roznych dodatkow do FF a przy okazji dowiedzialem sie jaka jest roznica miedzy dodatkiem a rozszerzeniem.

:)

Jeszcze raz dziekuje, aczkolwiek przyznam ze aktualnie jestem na etapie szukania: sposobu, aplikacji, dodatku do robienia zzutow calych lub czesci stron www ktore sa np kilkukrotnie wieksze od ekranu monitora.

Wiem, wiem - tego jest mnostwo i wstyd nawet pytac, ale ja nie chce probowac wszystkich tylko skorzystac z Waszego doswiadczenia Najlepsze sa te kiedy zaznaczasz punkt wyjsciowy na stronie a nastepnie go rozciagasz elastycznie  w miare potrzeb.

:huh:

Odnośnik do komentarza

A prosty w obsłudze SaveAsPdf ?
 
post-24-0-25987600-1366712450_thumb.png
 
post-24-0-05629400-1366712463_thumb.png
 
Z ciekawości przetestowałem PrintPagesToPdf wydaje się fajne.
 
Opcje dodatku znajdują się w menu Narzędzia, lub prawoklik na stronie i w menu również znajdują się opcje.
 
post-24-0-65893000-1366712652_thumb.png
 
post-24-0-80843500-1366712665_thumb.png
 
post-24-0-61296000-1366712678_thumb.png
 
 
 
Zapis dokumentu -> Opcje programu > karta General > pozycja Output Directory
 
Są opcje zapisu, ja użyłem print all tabs (text) lub print all activate tabs (text), któraś z nich tworzy jak widać wyżej na obrazku fajny spis, ale zapomniałem to która bo usunołem dodatek :lol: Prezentacja dokumentu:
 
post-24-0-07557200-1366713637_thumb.gif
 
Dodatek posiada dośc sporą mozliwość konfiguracjną, ale nie przglądałem się bliżej tylko chwile potestowałem. Jak usuniesz dodatek pozostanie po nim troche śmieci. Do czyszczenia używam Preferences monitor, który posiada Ecleaner
 
post-24-0-87599000-1366712691_thumb.png
 
Szukasz pozycji w karcie Extensions i Profile, w tej 1 wszej usuwasz niepotrzebne wpisy, w tej 2 ( opcja Go To Entry) i usuwasz smieci po katalogu.

Odnośnik do komentarza

Jak nie działają? :angry: Pokazałem wyżej na filmiku że działają :lol:
 
Wbrany fragment czyli Region no to screengrab
 
screengrab-fix-version
 
Dodatek umozliwia tworzenie zrzutów ekranowych aktualnie widzialnej strony (Complete Page Frame )
 
Lub widzialnej i tej spoza ekranu (całej) / (Visible portion)
 
post-24-0-39280700-1366752015_thumb.png
 
Wybranej części - regionu (Selection)
 
 
Co do MHT to UnMHT
 
post-24-0-99847400-1366752361_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...