Skocz do zawartości

Nieprawidlowy VID/PID po zmianie sterownika kamery


doom27

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
 
Mam mały kłopot wynikły z własnej winy z kamerką internetowa wbudowana w laptopa Asus F3ka. Zainstalowałem niezgodny sterownik i wymusiłem instalacje tego sterownika (świadomie) podając informacje czyli plik *.inf.
Nastąpiła zmiana VID/PID i kamerka przestała działać. Sterowniki sie instalują bez przeszkód ale VID/PID nie ulega zmianie. Próbowałem usunąć Oem*(13).inf i zaimportować *inf sterownika  za pomocą "pnputil.exe" i wszystko przebiega bez problemu.Nawet usunąłem  klucze rejestru do tego VID/PID na prawach administratora(psexec) ale  nic to nie daje(widać czegoś nie usunąłem) . Usuwałem tez plik INFCACHE. Gdy chciałem usunąć VID/PID za pomocą CDM Unistallera nie znajdował go.
W jaki sposób to zmienić?
 
 
Windows Vista Ultmate SP2 X64
 
Raport z ChipGenius:
 
Description: Urzadzenie kompozytowe USB
 
Protocal Version: USB 2.00
Current Speed: High Speed
 
USB Device ID: VID = 0C45 PID = 62C0
 
Device Revision: 0100
 
Controller Vendor: SONiX
Controller Part-Number: SN9C288PFG
Reference Product: USB Camera?????
 
Do instalacji uzywalem tym sterownikow zanim przekombinowalem
http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=F3Ka&p=3&s=78&os=25&hashedid=JFMwUdQ1L5V3eIKf
 

HW_ID_8 = USB\VID_174F&PID_5A35
 
a ostatnio zaimportowany OEM13.inf   to sterownik  wersja Version  V7.21.70.1 
 
Z tego co pamietam i wedlug rejestru windows występował poniższy identyfikator
USB\VID_174F&PID_5A35&REV_0411&MI_00
USB\VID_174F&PID_5A35&MI_00
 
i te wpisy są w rejestrze.Jedak wedlug tego numeru SN9C288PFG PID/VID jest zgodny
 
Raport USBDeview

http://www71.zippyshare.com/v/88847437/file.html

raport usb view.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Motasz jakąś ???Sonix USB PC Camera??? - http://home.hccnet.nl/w.m.brul/sonixcam z kamerą wbudowaną w laptopa. Stosowanie więc ChipGenius bez sensu. Używałeś tej kamery zewnętrznej kiedykolwiek, instalując do niej sterownik?
Dla kamery Twojego lapka odpowiedni sterownik (tak sądzę) to ten - Version  V6.21.70.003: http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=F3Ka&p=3&s=78&os=25&hashedid=JFMwUdQ1L5V3eIKf

Odnośnik do komentarza
Sterownik Version  V6.21.70.003 uzywalem kiedy kamerka działała  Pozniej po zapodaniu innej wersji  przestała działać i zmienily sie dane identyfikacji sprzetu.Gdy teraz instaluje ten V6.21.70.003  to menadżer urządzeń pokazuje 1.3M UVC WebCam,ale w USBDeview jest wylaczony czyli szary.

 

(domyślny który instaluje windows to camera 2.0 ale wyświetla w USBDeview jako urządzenie  kompozytowe na zielono czyli włączone).
 
Temat prowadzony jednocześnie tutaj
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jednak się coś wysypało z firmware.Zainstalowałem na próbę Camera_Sonix_1.0.0.2_Vistax64Vistax86_A i kamerka ruszyła.Domyślnie instaluje się jako gateway i obraz jest odwrócony do góry nogami.Po zainstalowaniu sterowników do USB 2.0.1M UVC Web Cam działa ale ma odwrócony mirror.

W opcjach nie ma możliwości zmian.Jedynie w programie producenta LifeFrame. Nie pamiętam którą wartość zmienić przed instalacją sterownika aby domyślnie był mirror obrazu.Na razie zostawiam tak jak jest i postaram się zająć tym końcem maja.Obecnie nie można instalować domyślnie sterownika bo instaluje się sterownik "gateway".Będę szukał rozwiązania z firmware do VID 174f PID5A35,chyba że jakiś starszy sterownik do tej wersji zadziała.

Identyfikator urządzenia po zmianie firmware to: USB\VID_04F2&PID_B027&REV_9324&MI_00 USB\VID_04F2&PID_B027&MI_00

 

 

Nurtuje mnie jednak pytanie w jaki sposób doszło do zmiany firmware.

Dzięki za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...