Skocz do zawartości

Nieudana instalacja SP3 i BSOD


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

podczas próby zainstalowania SP3 pojawił się błąd, że nie można zainstalować pliku: xptht26p.htm oraz żeby mu wskazać lokalizację. Plik był w podanej lokalizacji jednak i tak instalator wołał o jej wskazanie. Niestety wybrałem opcję anuluj.

 

Po tym pojawiło się info o tym, że:

 

"Instalacja produktu Service Pack 3 nie została ukończona. Produkt Windows XP został częściowo zaktualizowany i może działać niewłaściwie."

 

po czym restart komputera i BSOD:

 

"Stop c000021a Bład krytyczny systemu. Proces systemowy Windows Logon Process zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000005. System został zamkniety."

 

W związku z powyższym czy najlepszym wyjściem będzie instalacja nakładkowa Windows XP SP2?

 

Wklejam log z OTL PE oraz log z nieudanej instalacji SP3.

 

OTL PE

log SP3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem czy to coś pomoże, ale biorąc pod uwagę treść błedu oraz log z OTL nie widzę odniesienia w rejestrze do pliku userinit.exe. W każdym razie możesz spróbować wykonać skrypt

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] File not found
O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] File not found

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe,"
Odnośnik do komentarza

Spróbować zawsze można, dzięki, jednak ja skłaniam się ku instalacji nakładkowej.

 

EDIT: Niestety wykonanie skryptu nic nie dało w dalszym ciagu jest BSOD. Jakieś inne propozycje czy działać z "nakładką"?

 

EDIT2: Spróbowałem zrobić instalację nakładkową i okazało się, że jest problem. Nie wiem co jest nie tak ze sprzętem, ale instalacja staje przy "Instalowaniu urządzeń" z informacją, że do końca pozostało 34 minuty. Z 34 minut zrobiło się 4 godziny i dalej stoi. Sprawdzałem dysk, jest w porządku, taśmy zmienione, zasilacz również, jedynie obwiniałbym płytę główną.

 

EDIT3: Na zawiechę przy 34 minucie pomaga rada znaleziona w sieci a mianowicie:

 

"Reset kompa, F8 przy starcie i wybierz "Tryb debugowania""

 

Nakładka zrobiona, system się uruchomił, jednak SP3 zainstalować się nie chciał - ten sam błąd z xptht26p.htm, a potem BSOD "Stop c000021a..." czyli wróciłem do punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...