Skocz do zawartości

System wolno chodzi i się zawiesza - podobno


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

dziś prosiłbym o analizę logów pod kątem zawieszającego się oraz wolno działającego systemu - tak twierdzi właściciel. Ja natomiast żadnych takich objawów nie zaobserwowałem.

 

Kontrolnie odinstalowałem AVG oraz zauważyłem tak jakby nieco przyspieszył. Skanowanie antywirusem jak i MBAM oraz TDSSKiller nic nie wykazało.

 

Bardzo proszę o analizę:

 

OTL

Extras

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zostały resztki po Avast

 

DRV - [2012-10-30 23:51:58 | 000,738,504 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | System | Running] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\aswSnx.sys -- (aswSnx)

DRV - [2012-10-30 23:51:56 | 000,020,624 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\System32\drivers\aswKbd.sys -- (aswKbd)

 

Zwróc uwagę na

 

Error - 2013-03-08 09:43:12 | Computer Name = EWELINA | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom

narzędzie chkdsk na woluminie F:.

 

oraz resztki po AVG

 

C:\Documents and Settings\aaa\Dane aplikacji\AVG January 2013 Campaign\ROC_JAN2013_AV.exe

PRC - [2013-01-17 22:16:06 | 001,234,000 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\aaa\Dane aplikacji\AVG January 2013 Campaign\ROC_JAN2013_AV.exe

Odnośnik do komentarza

A jednak okazało się, że coś jest nie tak z tym systemem. Wiem na pewno, że ktoś się bawił m.in. w rejestrze, bo się przyznał.

 

Natomiast to co zauważyłem teraz zaczęło się dziać po usunięciu resztek, o których piszesz oraz sprawdzeniu woluminu F: za pomocą chkdsk. Jednak nie mam pojęcia czy akurat właśnie ta operacja miała wpływ na to co się stało, a mianowicie: po uruchomieniu działa tylko mysz, po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza klawiatury system się zawiesza, klawiatura jest podpięta pod PS2. W BIOSie i przy wyborze opcji uruchamiania klawiatura działa normalnie, więc to wina systemu. Podpinałem inną pod USB, ale niestety sterowniki nie chcą się zainstalować. Wiem też, że sterowniki od drukarki również nie chcą się zainstalować.

 

Kolejna rzecz jest taka, że nie działało Przywracanie Systemu. Na to pomogły komendy:

 

regsvr32 jscript.dll

regsvr32 vbscript.dll

 

jednak system nie zostaje przywrócony do wcześniejszej daty.

 

Moim zdaniem najlepsza będzie ponowna instalacja systemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...