Skocz do zawartości

Laptop CA 6900 dziwny problem


jkbgajda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dosyć dziwny problem z laptopem California Access 6900. Postanowiłem rozkręcić sobie laptopa na części i wyczyścić go sprężonym powietrzem z kurzu, oraz nałożyć pastę termo przewodzącą na procesor.

Robiłem to już bardzo duży razy, także mam pewne doświadczenie. Zrobiłem wszystko jak zawsze. Włączyłem laptopa (posiada on standardową konfigurację, nic nie było zmieniane.). Laptop nie rusza od czasu mojego rozkręcenia normalnie, to znaczy wciskam power, słychać na chwilę wiatraczki, ale na ekranie nie pojawia się obraz tzn. żadnej reakcji matrycy. Po około 2 sekundach wiatraczki wyłączają się, ale dioda power na tym się świeci i na tym kończy się to uruchamianie. Podłączałem do laptopa dla próby inną matrycę oraz inny przewód łączący matrycę z płytą główną, bez rezultatu, sprawdzałem również złącza ale są w idealnym stanie. Rozebrałem też wszystko jeszcze raz, ale wszystko jest zrobione idealnie. Pasty też nie ukapałem na płytę. Podłączyłem też monitor crt do laptopa - również brak sygnału.

Bardzo proszę o pomoc, laptop jest mi potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli robiłeś to sprężonym powietrzem z spraya to ok.

Natomiast jeśli z kompresora to przy odrobinie pecha szlag trafił płytę,

dlaczego? Ładunek elektrostatyczny.

Takie coś może udać się 100 razy za 101 może się nie powieźć.

 

Ps. To samo dotyczy odkurzania odkurzaczem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...