Skocz do zawartości

Zawieszanie się systemu


Seledin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś doszedł do mnie zamówiony komputer. Wpinam go do gniazda, włączam, a on się wyłączył. Po trzykroć ta sama sytuacja. Dopiero potem się włączył. Wszystko chodzi jak należy, a nagle wyciągam z tyłu kamerę (wejście USB) a komputer się zacina. Restartuję go, sprawdzam na innych portach usb - również to samo, chyba że zrobię to wybitnie delikatnie i powoli, jakbym zaraz miał zostać kopnięty prądem. Ponadto, gdy otwierałem klapę od komputera, znowu się zawiesił... czy zna może ktoś przyczynę? Testowałem dysk, 100% sprawny, ramy to samo, jestem zrozpaczony bo wywaliłem 3000 zł na nowego kompa i nie działa jak trzeba. Ponadto, w Evereście nie podaje mi, co to za płyta główna... Oto parametry, bardzo proszę o pomoc:

 

Procesor Intel Core i7 Ivy Bridge

Xeon E3-1230V2 4x 3,3Ghz

TURBO @4x 3,80Ghz BOX

Ivy Bridge 22nm

 

Płyta główna Asus B75-M LX

 

RAM DDR3 16384MB 16GB 1333mhz

 

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 650 2GB DDR5

 

Dysk Twardy 1,0 TB - 1000GB SATA III

 

Nagrywarka DVD-RW dual layer +-

 

Zintegrowana Gigabitowa karta sieciowa LAN 1000Mb/s

 

Zasilacz Tacens Radix V 650W 80+

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
nagle wyciągam z tyłu kamerę (wejście USB) a komputer się zacina. Restartuję go, sprawdzam na innych portach usb - również to samo, chyba że zrobię to wybitnie delikatnie i powoli, jakbym zaraz miał zostać kopnięty prądem.

 

Powineneś zostać kopniety prądem i to takim 360V, może wtedy poszedłbyś po rozum do głowy.

Urządzenia podłączane na USB, odmontowuje się przy uzyciu Bezpiecznego usuwania sprzetu.

Odnośnik do komentarza

Aby nie popsuć Panu już krwi z samego rana - niestety, uprzedzę - wykonuję procedurę bezpiecznego usuwania sprzętu. Na adapterze który mam zainstalowany, wykonuję tę właśnie procedurę, a potem wyciągam wtyk i wpinam znowu. Niestety, komputer dalej się zawiesza dopóki go nie zrestartuję, więc dalej szukam przyczyny i nie wiem, co się może dziać.

Odnośnik do komentarza
Aby nie popsuć Panu już krwi z samego rana

 

Już po fakcie. Krew sie zburzyła. Wystarczyło napisać, że korzystasz z bezpiecznego usuwania sprzetu.

 

Witam, dziś doszedł do mnie zamówiony komputer. Wpinam go do gniazda, włączam, a on się wyłączył. Po trzykroć ta sama sytuacja. Dopiero potem się włączył. Wszystko chodzi jak należy,

 

Znaczy że co, system też instalowali w sklepie?

 

Ponadto, w Evereście nie podaje mi, co to za płyta główna..

I bardzo dobrze że nie czyta. Program nierozwijany. Odinstaluj go.

Pobierz HWinfo wersja portable i daj obrazki z system summary i sensors

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...