Skocz do zawartości

Błąd danych CRC - brak dostępu do danych


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Pare dni temu kolega upuścił mi dysk przenośny gdzie miałem 400gb filmów, wszystkie filmy które zbierałem od paru lat. Za pierwszym razem gdy sprawdziłem od razu dysk po upadku czy działa to zadziałał, fakt odpalił się było widać co tam jest, lecz teraz gdy dzisiaj chciałem wgrać nową kolekcje filmów do danego folderu z wszystkimi filmami wyskakuje mi błąd po paru sekundach ładowania się danego folderu z filmami tymi 400gb..

Wklejam zdjęcie błędu:

 

Np07nRj.jpg

 

Dodatkowo gdy chce sprawdzić właściwości dysku to pokazuje mi że folder który powinien wazyć jakieś 400gb waży 0 bajtów czyli nic jednak w moim komputerze gdy widze ten dysk pokazuje mi że jest zajęte tyle ile powinno..

 

Moje pytanie jest tylko takie.. jak odzyskać te dane? Bardzo mi zależy.. Oraz W jaki sposób uszkodził się ten dysk, będzie można z niego jeszcze korzystać? Dodam że gdy wgrałem do niego jakieś pliki lecz nie do tego uszkodzonego folderu to dysk działa, odpala się ten plik itd. Co więc z tym folderem? Próbowałem kopiować ten folder na inny dysk ale nic z tego.

 

PS. Co jakiś czas proponuje mi system format tego dysku. Firma dysku Gembird.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem, dzięki za odpowiedz, w komputerze pokazuje mi jak pisałem że niby te dane tam są ale ich po prostu nie mogę otworzyć nie wiem czemu.

Co do tej kopi to jak ona się odbywa? bo nie mam tyle miejsca żeby 400gb gdzieś zapisać tak ciurkiem. Moge po 200gb zapisać na drugim dysku przenośnym a reszta na komputerze. Chce tylko odzyskać te dane, lub jak sie da też naprawić dysk. Więc jak jest jakiś program do tego żebym mógł zobaczyć te pojedyńcze filmy i je przegrał do różnych miejsc to by było dobrze.

 

A ten smart z CDI zaraz wrzuce daj mi 5 min.

Edit:

Dodaje ss z CDI:

http://i.imgur.com/wU7rqbk.png

 

Z innego forum napisali mi żebym zrobił coś takiego:

 

start

uruchom

wpisz cmd uruchom jako administrator

w czarnym okienku wpisz chkdsk x: /r gdzie x to lazwa twojefo dysku np. g:

program naprawi ci dysk wtedy bedziesz mogl cos sjopiowac moze nawet da sie odzyskac kilka uszkodzonych filmow

Odnośnik do komentarza

Skopiuj to do czego masz dostęp. Kopia posektorowa kopiuje dysk sektor po sektorze. a więc potrzebny nośnik > niż 500GB. SMART nie wykazuje na razie tragedji, choć dysk może przestać działać w każdej chwili.

Możesz odzyskiwać bez kopii, ale zrobisz to na własne ryzyko. Dysk po odzysku możesz zgłosić na gwarancję.

Pobierz DMDE "GUI for Windows" oraz Manual PL (przeczytaj)

http://softdm.com/download.html

Pokaż okno Partycje

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest taka że po upadku dysku nie mam dostępu do tego co miałem, czyli chodzi o ten folder 400gb z filmami ktory chce odzyskac. Gdy ostatnio wczoraj wgrałem nowe pliki to mam do nich dostep ALE DO tego co chce NI EMAM :(

Co robić?

Użyć tego repairu? w chdks?

 

Tutaj to o co prosiłeś:

Okno partycje z programu DMGE

http://i.imgur.com/h6r67r3.png

Odnośnik do komentarza

W DMDE wybierasz "Urz. fizyczne" i określony dysk. Zaznacz partycję(klik) Filmy i kliknij "Otwórz wolumen". Następnie + przy Wszystkie znalezione i zobacz czy filmy będą widoczne.

Jeśli tak to odzyskuj je pojedynczo. Gdy dalej nie, możesz :

Dysk > Partycje klikasz na partycji i przycisk "Szukaj NTFS", to potrwa kilka godzin, lub zamykasz DMDE i uruchamiasz Chkdsk.

Użycie Chkdsk niesie ryzyko uszkodzenia dysku, choć może również naprawić system plików i uzyskasz dostęp do filmów. To samo dotyczy skanowania dysku programem do odzysku. Stąd propozycja kopii.

Start > uruchom napisz: cmd

W oknie cmd wklej

chkdsk L: /f /r

Odnośnik do komentarza

DMDE zamykasz okno Partycje.

Dysk > Parametry We/wy zaznaczasz "Pomiń błędy We/Wy"

Narzędzia > Kopiuj sektory

Źródło > Urządzenie wybierasz dysk i OK.

Docelowy możesz wybrać Urządzenie, Partycję lub zapisać do pliku.

Urządzenie > kopiuje dysk na dysk

Partycje > skopiuje wszystkie sektory dysku do określonej partycji

Proponuję jednak wybrać Plik i utworzyć obraz dysku na innym nośniku.

Opisy innych programów kopiujących masz w sieci. Kopia to również kilka godzin

Gdy zrobisz kopię uruchom chkdsk uszkodzonego dysku.

Odnośnik do komentarza

BUMP -

 

Zrobiłem tą kopie lecz nie do końca, nie mówiłeś że trzeba będzie aż 600gb miejsca, na oddzielnym dysku miałem tylko 500gb miejsca i kopia została zatrzymana, mam więc tylko te 500gb obrazu w rozszerzeniu bin(bez zadnego pliku cue bo czytalem niby ze powinno byc), jak to otworzyć i przejrzec pliki? Bo Daemon toolsem sie nie da.

 

PS. Jest problem bo jeżeli ta kopia nie wiadomo jakim cudem przekracza oryginalna wielkosc dysku czyli te 500gb to ja nie mam dostępu do takiego nosnika ktory ma ponad 600gb, nie da rady tego zmniejszyć?

SProbowac może wyszukać ntfs przez dmde?

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj ponownie #4, znaczenie symbolu > w matematyce odnajdziesz w sieci. Twój dysk:

Samsung HN-M500MBB 500,1 GB odczyt z CDI

Sprawdź pojemność pliku .bin i skopiuj pozostałe sektory do innego pliku. Kopia dysku nie tworzy cudów, tylko zabezpiecza dane. Filmy z uszkodzonego katalogu trzeba dopiero odzyskać. Plik obrazu (.bin) otworzysz DMDE :

Dyski > Plik obrazu

Pokaż okno Partycje

Uruchomiłeś chkdsk na uszkodzonym dysku. Napisz jakie są tego efekty. Możesz oczytać katalogi?

Szukaj NTFS to kolejne kilka godzin, ale inaczej DMDE plików nie odnajdzie.

Odnośnik do komentarza

Tak uszkodzony dysk ma 500,1 GB, chociaż na komputerze mi pokazuje 460gb, takie pytanie to jaki cudem mi wyszła kopia posektorowa ponad 550gb? i zacieła się jeszcze na 85%, więc wyszło by z tego jakieś 700gb.

Pojemność pliku bin który utworzył mi się po 85%: lba_0_1250263728.bin - 550 gb

W DMDE wyskoczył błąd podczas kopiowania(podczas tego 85%) że nie można dalej kopiować sektorów bo nie ma miejsca, jedyne co mogłem zrobić to kliknąć przycisk OK.

 

Jak skopiować pozostałe sektory do innego pliku? Zresztą nie mam miejsca za bardzo na takie coś, wszystkie dyski oczyściłem żeby uzbierać te 500gb. Jedynie co moge zrobić to wyciągnąć jeszcze do 640gb na tym 1 dysku ale nie wiem czy to wystarczy.

Nie uruchomiłem chkdsk na tym zepsutym dysku to był inny dysk, po prostu się pytałem co to da.

Co więc robić w takim przypadku?

 

Obraz nic nie pokazuje, żadnych plików, olać więc tą kopie i znaleźć sektory NTFS w dmde? bo ja już nie wiem..

 

Wklejam okno partycje: (nic nie pokazuje niestety, nie widze filmów :(

 

nhw1glK.jpg

Odnośnik do komentarza

To jeszcze bądź uprzejmy napisać co i na co skopiowałeś?

Ustawiłem tak(jak mówiłeś):

źródło -> urządzenie czyli wybrałem ten dysk Adata 640gb.

miejsce docelowe -> plik, obraz i zapisałem na tym dysku adata 640gb.

 

Jak widać na zdjęciu i sprawdziłem to jeszcze raz - nie mogę kliknąć na "otwórz wolumen" bo mam ten guzik na szaro podczas gdy chce otworzyć ten obraz. Pewnie dlatego że nie został ukonczony :/

 

Dysk uszkodzony miał nazwę woluminu Only Filmy. Oraz pojemność ok. 500GB . Tu natomiast skopiowałeś już 567GB, cud?

To ironia? Bo serio wg mnie jak to może być możliwe.. chociaż zdaje mi sie że na dysku po prostu sa jakieś śmieci nie pousuwane, ostatnio skanując INNY dysk tym narzędziem do naprawy chdks, znalazło mi jakieś pliki sprzed roku, od razu je usunąłem.

Stad możliwość że kopia zajme więcej niż tyle ile zajmuje normalnie dysk?

Odnośnik do komentarza

Starożytni Słowianie mianem Źródła określali miejsce, skąd mogli POBRAĆ wodę. Docelowo targali ją do domowej beczki. Pojęcia Source, czy Źródło dostępne są również w sieci. Jako ćwiczenie proponuję rozlać 0.5 litra w 6 szklanek, każdemu po secie.

Jak już dojdziesz z którego dysku (Source, źródło), na który chcesz kopiować możesz kopiowanie poćwiczyć. Opisów kopiowania i użycia DMDE w sieci jest pełno(Filmy, obrazki) . Jest również Manual w pdf.

Pytałem o efekty skanowania uszkodzonego dysku chkdsk, okno Win7. Jeśli wykonałeś skan, windows dokonał zmian i dalej nie masz dostępu do plików, to kopia w tej chwili nie ma sensu. Pliki zostały już pewnie nadpisane. Możesz wykonać Szukaj NTFS, na uszkodzonym dysku. Opcja aktywna po zaznaczeniu Partycji, o czym zresztą pisałem już w #6 .

Rozumiem stres po usterce i użycie nieznanego programu. Nie zwalnia to jednak od myślenia, to w końcu Twoje dane i Twoje zabawk

Odnośnik do komentarza

Nadal nie rozumiem ale ok..

0,5 litra w 6 szklankach nadal będzie 0,5 litrem jak sie wyleje.

O co Ci więc chodzi. Źle kopiowanie zrobiłem? Tak jak napisałeś tak zrobiłem.

Nie skanowałem tego uszkodzonego dysku chkdsk, oknem win7! - To był tylko przykład zdjęcia i pytanie co to mi da.

Co mam więc zrobić? Jak dotąd, robiłem tylko tą kopie posektorową w DMDE, nic więcej.

Próbować jeszcze zrobić kopie tylko tym razem przy oczyszczonym dysku do 640gb? Zmieści się?

Chce tylko odzyskać te filmy to wszystko, jak bede je mogl kopiowac, zgram je sobie, bo zajmują tylko 400gb a nie więcej niż 500gb i wtedy naprawie dysk komendą w cmd do repairu.

Jak to najprościej zrobić?

Odnośnik do komentarza

Nie zrobiłeś żadnej kopii dysku 500,1 GB na którym miałeś filmy. Tak jak polówka nie rozmnoży się do 0,6l, tak i dysk nie powiększy pojemności z 500 do 640GB.

Usuń plik .bin z dysku ADATA. Odzyskasz 567GB miejsca. Otwierasz w DMDE urz. fizyczne > Dysk 500GB USZKODZONY. To z niego kopiujesz. Jako docelowe miejsce kopiowania wybierasz dysk ADATA. Kopiujesz do PLIKU, inaczej nadpiszesz zawartość dysku ADATA. Poszukaj w sieci opisu "Kopia posektorowa DMDE" Ja prościej wytłumaczyć tego nie potrafię.

Pokaż okno kopiowania po wyborze Źródła i docelowy, a przed naciśnięciem OK.

NIE wiem czy dysk pozwoli się skopiować, nie wiem czy po skopiowaniu chkdsk naprawi ten dysk, to zależy od rozmiaru uszkodzeń na dysku. Kopiowanie z uszkodzonego dysku może potrwać kilkadziesiąt godzin. DMDE może kopiować również od ostatniego sektora do sektora(-ów), które skopiować się nie dadzą (Kopia odwrotny).

Odnośnik do komentarza

Zaznaczając omijasz uszkodzone sektory, np. z błędem CRC. Oznacza to iż dany plik, w którym wystąpił sektor "bad", nie da się odtworzyć. Pozostawiając bez zmian DMDE zatrzyma się na każdym takim sektorze prosząc o decyzję (Powtórz, ignoruj?). Chcesz mieć pewność iż skopiujesz tylko pliki nadające się do odtworzenie NIE zaznaczasz, ale musisz cały czas nadzorować kopiowanie, zaznaczając nie musisz nadzorować, ale musisz sprawdzić odzysk.

Na początek możesz nie zaznaczać, a zaznaczyć jeśli pojawią się błędy. Gdy jakiś sektor, lub kilka następujących po sobie, nie daje się skopiować - notujesz numer sektora i albo próbujesz startu od kolejnego, albo zapisujesz plik i otwierasz DMDE ponownie wybierając Kopia powrotny.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...