Skocz do zawartości

wirus "Departament policji..."


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widzę że już kilka osób miało dziś ten sam problem, dołączyłem do tego grona. Zachęcony efektywnością rozwiązywania poblemów na tym forum, pozwalam sobie poprosić o pomoc. Po pojawieniu się ekranu zachęcającego do uiszczenia opłaty, odłączyłem internet i wyłączyłem komputer, uruchomiłem na nim OTL zgodnie z instrukcją, załączam efekty skanowania. Proszę o możliwie szybką pomoc, choć oczywiście nie chcę przerywać Wam świątecznej kolacji :)

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe -- (NMIndexingService)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\nDiag32\RealTemp\WinRing0.sys -- (WinRing0_1_2_0)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\SiSoftware\SiSoftware Sandra Lite 2009.SP2\WNt500x86\Sandra.sys -- (SANDRA)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\pmxdrv.sys -- (pmxdrv)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Users\ADMINI~1\AppData\Local\Temp\GPU-Z.sys -- (GPU-Z)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Users\ADMINI~1\AppData\Local\Temp\cpuz130\cpuz_x32.sys -- (cpuz130)
IE - HKCU\..\SearchScopes\{FA1D015F-20D1-4B88-84A5-5B458196FCD1}: "URL" = "http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=PTF&o=15507&src=kw&q={searchTerms}&locale=en_US&apn_ptnrs=LJ&apn_dtid=YYYYYYYYPL&apn_uid=20EDF486-D522-4EC6-A8B1-290EE36FA997&apn_sauid=666FCF84-0162-4BD2-8017-B04270B99687"
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [TaskTray]  File not found
O4 - HKCU..\Run: []  File not found
 
:Files
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.js
C:\Users\Jac\wgsdgsdgdsgsd.exe
C:\Users\Jac\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: Ask Toolbar oraz Ask Toolbar Updater

 

Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...