Skocz do zawartości

Problem z trybem "uśpienia" w laptopie


Dekakura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem posiadaczem Laptopa MSi CX605, i mam mały ale upierdliwy problem z moim komputerem. Otóż od jakiegoś czasu laptop ma dziwną przypadłość, gdy zamykam klapę, albo przełączam przyciskiem power w stan uśpienia, wszystko jest w jak najlepszy porządku. Lecz gdy próbuje postawić system z powrotem laptop się odpala, lecz monitor pozostaje czarny(przed formatem było widać tylko lekki zarys tego co jest na pulpicie, lecz po formacie jest całkowicie czarny). Ta przypadłość prawdopodobnie pojawiła się po któreś aktualizacji systemu(Win 7 Home premium 32-bit), tak przynajmniej mi się zdaje. próbowałem bawić się opcjami zasilania. Zmiana ze stanu uśpienia na hibernację także nie pomogła, komputer przechodzi w stan hibernacji, lecz także nie chce wstać do końca(komputer działa w porządku ponieważ gdy go włączę słychać charakterystyczny dźwięk przechodzenia z okna logowania do desktopa).

 

Prawdopodobnie to przypadłość typu hardwere, lecz jeśli soft, to prosiłbym o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

P.s: Jeśli to ważne wczoraj przeinstalowałem system na Win 7 Proffesional 64-bit

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Laptopa MSi CX605, i mam mały ale upierdliwy problem z moim komputerem. Otóż od jakiegoś czasu laptop ma dziwną przypadłość, gdy zamykam klapę, albo przełączam przyciskiem power w stan uśpienia, wszystko jest w jak najlepszy porządku. Lecz gdy próbuje postawić system z powrotem laptop się odpala, lecz monitor pozostaje czarny(przed formatem było widać tylko lekki zarys tego co jest na pulpicie, lecz po formacie jest całkowicie czarny)

 

Daj obrazki z HWinfo (SystemSummary i zakładka Sensors) i logi z OTL. Mam dość gdybania.

Podaj też jak są ustawione opcje zasilania.

Odnośnik do komentarza

A może jakiś sterownik zakłóca pracę trybu uśpienia? Wpisz w CMD uruchomionym na prawach administratora:

powercfg -requestsoverride <-- wyniki pokażą się w okienku CMD

oraz

powercfg -energy -output C:/Energy_raport.html <-- wygeneruje się raport w .html w roocie dysku C

Pokaż wynik pierwszego (jeśli coś będzie) i dołącz raport (wrzuć spakowane na speedyshare).

Odnośnik do komentarza

Wg raportu, który wysłałeś coś jest nie tak z BIOS. Nie widzę dostępnego nowszego, może ponowne wgranie BIOS rozwiąże problem (zanim to zrobisz, niech się wypowie Belfergor).

W sumie w tym raporcie nie ma nic nadzwyczajnego. Nie masz ustawionego automatycznego wyłączania dysków w planie zasilania, to może wpłynąć na czas pracy baterii, gdy komputer jest uśpiony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...