Skocz do zawartości

Przez ok 2 tygodnie miałem malware w Java cache


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Windows XP Home SP3, Comodo Internet Security, używam IE 8.

 

Podczas rutynowego skanu 13.11 a następnie 20.11 (tydzień wcześniej umknęło to mojej uwadze) Comodo wykrył dwa pliki malware w Java cache, a konkretniej:.

 

C:\Documents and Settings\Paweł\Dane aplikacji\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\9\322ad149-6eacfbbd|bnmbnmbnma.class Malware@gj25r5tl13x8

C:\Documents and Settings\Paweł\Dane aplikacji\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\9\322ad149-6eacfbbd|NewClass1.class Malware@2m90zm28o2m2g

 

 

Brak objawów infekcji, ale dużo się pisało w ostatnich miesiącach o groźnych Java exploitach.

Zastanawia mnie, czy wspomniane malware w cache Java oznacza, że odwiedziłem jakąś zainfekowaną stronę, o czym Comodo nie poinformował mnie w czasie rzeczywistym, a dopiero później przy rutynowym skanie i na tym koniec..., czy też jest ryzyko, że mogło dojść do infekcji i że zainstalował się u mnie niewidoczny backdoor / rootkit /keylogger?

 

Od tego czasu odinstalowałem starą Javę i zainstalowałem najnowszą wersję (a następie wyłączyłem Javę w przeglądarce) oraz wykonałem kolejny skan Comodo, a również skany Malwarebytes, Microsoft Safety Scanner oraz DrWeb w trybie awaryjnym... nic nie wykryto.

 

Mimo to kierując się zasadą dmuchania na zimne a nie mając wystarczającej wiedzy o działaniu i ryzyku związanym z exploitami Java, załączam wymagane logi i proszę o opinie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję

(EDIT: przepraszam za różne czczionki, posta napisałem na brudno w Outlooku zanim odnalazłem hasło do mojego profilu na tej stronie, potem dałem kopiuj-wklej).

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...