Skocz do zawartości

Po włączeniu komputera mysz usb nie działa pomaga wyjęcie i włożenie wtyczki.


DadaD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jak w tytule - Po włączeniu komputera mysz usb nie działa pomaga wyjęcie i włożenie wtyczki. Windows XP z SP3

 

Prawdopodobnie związane jest to z funkcjami oszczędzania energii, przejrzałem ustawienia BIOS, poczytałem o ustawieniach w Windows ale nie wiem na co zwrócić uwagę, aby wyeliminowac ten błąd.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Prawdopodobnie związane jest to z funkcjami oszczędzania energii, przejrzałem ustawienia BIOS, poczytałem o ustawieniach w Windows ale nie wiem na co zwrócić uwagę, aby wyeliminowac ten błąd.

 

Prawdopodobnie tak.

 

Sprawdź ustawienia.

PPM na moj komputer/ właściwości/ menago urządzeń

 

rozwiń gałaż kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej

teraz klikasz PPM na głowny koncentrator USB/ właściwości/ zakładka zarzadzanie energią

 

sprawdź czy masz zaptaszkowane

 

w ten sposób sprawdź wszystkie koncentratory

 

mozesz wszystko odptaszkować i zobaczyć jaki jest efekt

Odnośnik do komentarza

Dzięki!

działa bez pudła.

"Odptaszkowałem" były dwa zaznaczone w tym jeden z myszką.

 

pozdrowienia

 

 

EDYTKA:

Niestety problem nie jest zlikwidowany.

Sprawdzałem przy restarcie komputera i wtedy myszka działa.

Natomiast po wyłączeniu komputera mimo odhaczonych funkcji oszczędzania energii i uruchomieniu komputera jest "martwa" pomaga wyjęcie i włożenie wtyczki.

 

Podłączony do innego gniazda usb modem nie wymaga takiej operacji.

 

Gdzie szukać rozwiązania

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Natomiast po wyłączeniu komputera mimo odhaczonych funkcji oszczędzania energii i uruchomieniu komputera jest "martwa" pomaga wyjęcie i włożenie wtyczki.

 

Podłączony do innego gniazda usb modem nie wymaga takiej operacji.

 

Czy oprócz myszy i modemu masz jakies inne urządzenia podpiete stale na USB? Jesli tak, a nie muszą byc stale właczone wypnij je.

Zobacz czy w biosie masz opcje USB Legacy Support i USB 2.0/USB Hi Speed, jeśli tak to ustaw je obie na enabled

 

Sprawdź opcje zasilania w modemie:

 

wchodzisz do MU PPM na modem i sprawdź, czy jest zaptaszkowane oszczędzanie energii.

 

Problem może leżeć po stronie samej myszy. Warto zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądać po zmianie urządzenia.

Możliwe, że na danym wyjściu USB coś jest nie tak z napięciem.

 

Mozna też spróbować aktualizować sterowniki do chipsetu płyty głównej i sam bios.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...