Skocz do zawartości

WIN XP PRO SP3 32-bit


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie moich kłopotów z systemem operacyjnym windows (w tytule tematu)

 

OBJAWY: (występujące naprzemiennie, sporadycznie, rzadziej lub częściej):

 

1. Zamula procesor,

2. Zamula RAM

3. Zamula internet

4. Komunikat (na przykładzie z utorrent, owocem czego było przerywanie pobierania) "Błąd:Zasoby systemowe nie wystaczają do ukończenia żądanej uslugi."

5. Program Malwarebytes' Anti-Malware (z gazety KS) (autostart z windowsem) - prawie zupełnie pożerał pamięć (został odinstalowany a problem z nim. Ale czy o to właśnie chodziło?)

6. Opera (ver. 10.61) po wcześniejszej bezproblemowej pracy pojawiło się mnóstwo kłopotów z ową przeglądarką:

- zaczęła informować mnie o fakcie korzystania z wolnego łącza i sugeruje włączenie opcji "TURBO Opera" gdzie wcześniej taki monit się nigdy nie pojawiał

- nie wyświetla prawidłowo stron np. nk.pl, imageshack.us tj. nie wszystkie elementy w przeglądarce ładują się do końca, lub wcale się nie wyświetlają (buttony javascript, literki w infochmurkach nachodzą na siebie)

 

- Opera browser errors:

-> Javascript function disabled

-> Your browser is not supported. Spell Checker Disabled

 

Przeglądarka była reinstalowana, wszystke opcje w sekcji javascript są odptaszkowane, konsola błędów wyświetla całe stosy wrong komunikatów i błędów

7. Zdarzył się trzykrotnie (rzadko i w kilkudniowych odstępach czasowych) nieoczekiwany restart systemu

 

 

-> LOGI:

 

OTL:

OTL.Txt

Extras.Txt

 

GMER:

Błąd Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku <- wgrywam więc z wklej.org: GMER_Raport

 

 

Zwracam się prośbą o pomoc, liczę na to iż znajdzie się osoba, jaka zechce mnie wesprzeć z w/w sprawą

 

z poważaniem

Prince

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach właściwie nie widać aktywnej infekcji. Jedyne co zastanawia to nieznane mi zaplanowane zadanie:

 

[2010-09-04 13:32:23 | 000,000,310 | -HS- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\jpeljmsor.job

 

Przeskanuj ten plik na skanerze Virus Total i daj znać jakie są wyniki. Plik jest ukryty dlatego przestaw sobie opcje widoku w panelu sterowania na pokazywanie ukrytych + systemowych plików i folderów.

 

Poza tym masz bardzo mało wolnego miejsca na partycji "E":

 

Drive E: | 74,83 Gb Total Space | 0,18 Gb Free Space | 0,24% Space Free | Partition Type: NTFS

 

To też może mieć niepożądany wpływ na system.

 

W logach widzę też oprogramowanie IObit, którego tutaj nie polecamy dlatego, że twórcy kradli sygnatury właśnie Malwarebytes. Radzę to odinstalować za pomocą BitRemover. Zobacz czy coś się zmieni po jego odinstalowaniu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

A więc po kolei:

 

1. Przeskanowalem w/w plik na virustotal - nie znaleziono zagrożeń.

2. Zluzowałem miejsce na partycji E: do 1.5 GB

3. Odinstalowałem oprogramowanie IObit wskazanym BitRemoverem (jestem zaskoczony złodziejskimi praktykami o jakich napisałeś, gdyż Advanced System Care tak bursztynowo i lukrowanie się reklamował w pełnej wersji w Dwutygodniuku KS.)

4. Poprawiłem po wszystkim CCleanerem

5. Poszukałem na dokładkę Registry First Aid'em czy wszystki odpad po odinstalowaniu znikł z systemu

6. Tym samym programem zdefragmentowałem rejestr systemowy

7. Zresetowałem

 

Wszystko ustało za wyjątkiem przeglądarki Opera 10.61 która (pomimo reinstalacji i zamiatania Cleanerami) niemiłosiernie mnie zasypuje w konsoli błędów, errorami i warringami nieprawidłowego wykonywania prawie wszystkiego na prawie każdej stronie, zwłaszcza tej ze skryptami java. Wydaje się więc to pozostałością po nierozjaśnionych procesach jakie zachodziły w moim systemie gdy ten chorował. Ale to wydaje się już jest inna historia zagadnienia problemu...(:confused:)

 

Dziękuję za uzyskaną pomoc - mam nadzieję, że bez przyszłościowego "EDIT" tego posta.

 

pozdrawiam

Prince

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...