Skocz do zawartości

Szwankująca karta graficzna


CiN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

troszkę mi zajęło wszystko o co prosicie(mam nadzieję, że wszystko zrozumiałem i nic nie pominąłem) ale od początku.

 

Jakiś czas temu grałem sobie w jakąś grę i nagle ekran na monitorze podzielił mi się na dość duże kolorowe piksele w dość uporządkowany sposób(nie wiem jak to opisać) i na nic nie reagował. Po kilku sekundach dźwięk także się zacinał i słychać było tylko buczenie. Potem ekran zrobił się czarny i nie reagował na nic(trzeba było resnąć) albo było tak kilka sekund i wywalało do bluescreena. No to ja w te pędy instaluję najnowsze sterowniki z oficjalnej strony. Tu nadmienię, że pierwotnie są one przeznaczone na vistę ale piszą, na tej ich stronie amd, że na 7 też powinno śmigać i na mojej zamiennej karcie śmiga. Karta(zepsuta) przy przy "nie graniu" ma temp ok 40C a przy graniu pewnie max 60C. No ale zaczynam coś robić na kompie po aktualizacji sterowników i znowu przy jakiejś wymagającej pracy powtórka z rozrywki.Tak to się nawarstwiało i doszedłem do takiego stanu, że dzisiaj wyżej opisany stan może wywołać nawet film na yt. Co ciekawe nigdy nie wiadomo kiedy usterka może nastąpić np. wszedłem w jakiś link dzisiaj i bum znowu. Po chwili resetuje kompa wchodzę w ten sam link i nic działa dalej. Jednak to tylko kwestia czasu ok. 10-20 min i znowu wysiadka. Natomiast na Radeonie x1050 wszystko gra. Ktoś mi mówił, że to uszkodzenie fizyczne karty i bezużyteczna jest. Ale dzisiaj odpaliłem i te 15 min można popracować :D. W między czasie spalił mi się 1 zasilacz, a także komp się przegrzewał i sam wyłączał(wylot powietrza za blisko ściany). Sterowniki to 10.2 ATI. To chyba wszystko, będę dozgonnie wdzięczny za prawidłową diagnozę ! Oczywiście wcześniej wszystko działało dobrze. Jakoś nie mogę powiązać tej usterki z jakimiś zmianami w moim komputerze, zresztą robiłem format i instalowałem win 7 i to samo.

 

 

 

http://speedy.sh/NC3...12-17612-01.dmp (zrzut i jakiś plik z notatnika, który mi wyszedł z bluescreenviev)

 

www.sendspace.comfileomygh6 raport cpu-z txt

 

www.sendspace.comfilewsrjwb raport cpu-z html

(Zamiennie używam karty graf. Radeon x1050 i nie ma takich problemów przy tym samym sterowniku)

 

do tego Monitor philips 220WS LCD

 

zasilacz MODECOM carbon 620 W(tylko on ma 1 rok, reszta sprzętu 3 lata.)

 

Jakby ktoś mnie nie do końca zrozumiał tu jest tak mi się wydaję opisany taki sam problem.

http://peb.pl/sprzet/638149-problem-z-radeon-x1950-pro-agp.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...