Skocz do zawartości

Wirus Sality ? "Aplikacja nie została właściwie..." - problem z plikami .exe


Rekomendowane odpowiedzi

Przy włączeniu komputera pokazuje się taki komunikat:

 

XAVbi.jpg

 

Natomiast jeśli chcę włączyć jakiś plik exe to wyskakuje taki błąd:

 

roiZp.jpg

 

Zauważyłem, że nie działa też "podgląd obrazów i faksów systemu Windows". Klikam na jakikolwiek plik graficzny .jpg czy .png zdjęcie, nic się nie dzieje, albo wszystko znika, pokazuję się pulpit i po jakimś czasie dopiero ikony i pasek startowy tylko z zegarem i głośnikiem.

 

Próbowałem przeskanować Malwarebytes Anti-Malware, w system32 coś znalazł (2 obiekty), a później się zawiesza i program jest w stanie "bez odpowiedzi". Potem przeskanowałem Dr. Webem. Wyleczył sporo plików, ale problem nadal występuje.

Załączam logi z OTL, Security Check oraz Dr. Weba.

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.43

Windows XP Service Pack 3 x86 (UAC is disabled!)

Internet Explorer 7 Out of date!

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

Please wait while WMIC compiles updated MOF files.

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.62.0.1300

JavaFX 2.1.1

Java™ 7 Update 5

Adobe Flash Player 11.3.300.270

Adobe Reader X (10.1.3)

Mozilla Firefox (14.0.1)

Mozilla Thunderbird (2.0.0 Thunderbird out of Date!

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C::

````````````````````End of Log``````````````````````

OTL.Txt

Extras.Txt

drWeb.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skanowałem całe wczorajsze popołudnie. Dziś od rana. Program usunął to "coś" z plików explorer.exe, virtual task i z plików z folderu System Volume Information.Obecnie już nic nie znajduje. Niestety program nadal występuje. Kumpel mi poradził, że to może Net Framework, więc zainstalowałem najnowszą wersję, ale to też nic nie dało. Powiedział też że mam odpalić pliczek SafeBootWinXP z Sality_RegKeys,ale też nic.

Jakieś inne pomysły ?

 

 

EDIT: Obecnie skanuję AVG Win32/Sality Remover - może ten programik coś jeszcze zdziała, bo widzę, że znalazł już 3 obiekty(1 usunął, 2 wyczyścił), których ten skaner od Kasperkiego nie wyszukał.

Odnośnik do komentarza

AVG Win32/Sality Remover znalazł kilkadziesiąt infekcji plików .exe . Wszystkie wyleczył, bądź usunął. Niestety problem nadal występuje.

 

Przeskanowałem kompa jeszcze raz dr.Webem i znalazł kilka zainfekowanych plików:.

 

lm161542.dl_;C:\WINDOWS\system32;Trojan.Siggen4.3219;Niewyleczalny.Przeniesiony.;

ml161542.dl_;C:\WINDOWS\system32;Trojan.Siggen4.3219;Niewyleczalny.Przeniesiony.;

regsvr32.exe;C:\WINDOWS\system32;Win32.Sector.4;Wyleczony.;

taskmgr.exe;C:\WINDOWS\system32;Win32.Sector.4;Wyleczony.;

shimgvw.dll;C:\WINDOWS\system32;Win32.Sector.4;Wyleczony.;

sndvol32.exe;C:\WINDOWS\system32;Win32.Sector.4;Wyleczony.;

ol161542.dl_;C:\WINDOWS\system32;Trojan.Siggen4.3219;Niewyleczalny.Przeniesiony.;

v}360274.dl_;C:\WINDOWS\system32;Trojan.Siggen4.3219;Niewyleczalny.Przeniesiony.;

 

 

Te same pliki pojawiały się w wcześniejszym skanowaniu przed użyciem Sality Killerów Kasperkiego i AVG.

 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...