Skocz do zawartości

Infekcja facebook


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie sam sobie nieodpowiedzialnie gafe strzeliłem. Bez zastanowienia wszedłem w link na facebooku na tablicy u jednego ze znajomych, który uważałem za zdjęcie. Plik pobrałem, a nie mogąc go uruchomic zostawiłem samemu sobie (nosił nazwe: IMG_882362316.JPG.www.facebook.com.exe), a dopiero później usunąłem z dysku. Do przewidzenia było, że po niedługim czasie takie same linki zaczęły pojawiać się u innych znajomych z mojego konta. Na fb nie zamieszczam istotnych informacji, ale zastanawiam się czy ten wirus nie ingeruje w inne elementy systemu.

 

PS: Pisząc ten post system dziwnie mi zamula...

 

Log z Security Check

Results of screen317's Security Check version 0.99.42

Windows 7 x64 (UAC is enabled)

Out of date service pack!!

Internet Explorer 8 Out of date!

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

avast! Antivirus

Antivirus up to date!

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

JavaFX 2.1.1

Java™ 7 Update 5

Adobe Reader X (10.1.3)

Mozilla Firefox (14.0.1)

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

AVAST Software Avast AvastSvc.exe

AVAST Software Avast AvastUI.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

 

PS2: Zauważyłem, że strona startowa w Mozilli Firefox samoistnie zmienia się na articleslot.info lub easynetseek.com

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
O3 - HKU\S-1-5-21-4124027699-3996806117-1094393512-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-21-4124027699-3996806117-1094393512-1000..\Run: [ndjmlho] C:\Users\Kazeryu\AppData\Local\mqudtp.exe ()
O4 - Startup: C:\Users\Kazeryu\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\kelvh.exe ()
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze wczoraj (po napisaniu tego tematu) wykonałem ponowne skanowania antywirusami. Avast jak zwykle niczego nie wykrył, jednak AVG znalazł kilka zainfekowanych plików, które od razu usunąłem (jakieś mało istotne pliki, związane z grami) i jakby komputer się odmulił. Nie spamie już również tymi linkami na facebooku. Dlatego nie wykonuje póki co poniższego skryptu a zamieszczam logi bezpośrednio po skanowaniu i usunięciu znalezionych infekcji.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...