Skocz do zawartości

Przekierowywanie na inne strony


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem już podobnego tematu i znalazłem, aczkolwiek nazwy plików się różnią więc jestem zmuszony stworzyć nowy temat :)

Otóz mam problem, przy używaniu Opery żeby dostać się na pożądaną stronę muszę naklikać się niebotyczne ilości razy, często mam przekierowanie na strony spamerskie:

hXXp://intermanews.com/pages/home/?ppcid=10216&all_country_4&keyword=lol

hXXp://www.groupon.pl/all-deals/warszawa?CID=PL_AFF_66_10_1_1&utm_source=aff_66&utm_medium=aff_10&utm_campaign=aff_1&utm_content=aff_1&nlp&zanpid=1667187750950249473

 

Nie ma co więcej dodawać, wklejam logi z OTL.

 

P.S. Mam też pytanie, chciałem się zarejestrować z emaila głównego na forum ale dostałem cholernie niemiły komunikat, że jest na znanej liście spamerów. Czy to oznacza, ze ktoś się na niego włamał i rozsyła spam ( w folderze wysyłąne nie ma nic nowego, pewnie usuwa z automatu).

P.S.S . pardon jeśli źle utworzyłem temat bądź niekmpletne logi, (mirrory hijackthis popadały a chciałem dodać). Chcę wywalić ten syf z nieswojego komputera więc jest to trochę niezręczna sytuacja. Taki odnośnik żeby nikogo nie zdenerwował jakiś mój błąd :)

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zgadza się, to jest infekcja z tamtego tematu, ten sam przypadek.

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Windows\SysWow64\uexfatc.dll
C:\Windows\tasks\Akeuniw.job
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: Ask Toolbar / DAEMON Tools Toolbar oraz FoxTab FLV Player + FoxTab Media Player (programy adware)

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras) i daj znać czy problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza

Infekcja poprawnie usunięta. Przejdź do zakończenia:

 

1. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

2. Opróżnij przywracanie systemu: KLIK

 

3. Zresetuj plik HOSTS do postaci domyślnej za pomocą automatycznego narzędzia Fix-it: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wymienione programy do najnowszych wersji:

 

Internet Explorer (Version = 8.0.7601.17514)

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.1 - Polish

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...