Skocz do zawartości

Problemy z kodekami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam problemy z odtwarzaniem multimediów na kompie. Po mimo reinstalacji pakietu k-lite mega codec pack problem nie ustąpił

A mianowicie

1. Po około 10 minutach pracy programu winamp, komputer zaczynał zwalniać aż do całkowitego zawieszenia. Reakcje winampa były wówczas znacząco opóźnione.

2. Pliki mp3 w programie chomikbox, oraz po wczytaniu na oś czasu do programu windows movie maker nie są odtwarzane od początku, tylko od pierwszej sekundy.

3. Podczas uruchomienia pakietu Camtasia Studio, pojawia się komunikat o utracie filtrów i problemach z ładowaniem plików MP4.

 

Po niżej wymagane logi.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skorzystaj ze strony pomocy technicznej Microsoftu Fix it Solution Center i użyj narzędzia do "Automatycznego diagnozowania i identyfikowania koderów-dekoderów, które mogą powodować, że system Windows działa niestabilnie lub przestaje odpowiadać. Kodery-dekodery są używane w systemie Windows do wyświetlania użytkownikom zawartości strumieniowej audio i wideo w systemie operacyjnym, w programie Internet Explorer i w odtwarzaczach multimedialnych"

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem, jak radziłeś. Narzędzie do rozwiązywania problemów z koderami niczego nie wykryło. Natomiast skanowanie narzędziem do naprawy i resetowania odtwarzacza windows media player wykazało problemy z obsługą skryptów java. i te błędy zostały naprawione. Odtwarzacz działą dobrze na ustawieniach domyślnych. natomiast w programie windows live movie maker nadal jest obcinany początek łądowanych utworów nie zależnie od formatu. Problem występuje nawet po ponownej instalacji usługi windows live z programem windows live movie maker.

Odnośnik do komentarza

Po części problemy udało się rozwiązać usuwając zainstalowany pakiet kodeków k-lite codec pack i skanując rejestr programem ccleaner, który usuwał śmieci pozostawione przez usuniętą paczkę. Komputer pracuje stabilniej, jednak nadal mam problemy z odtwarzaniem muzyki, gdyż nie jest ona odtwarzana od początku. Objawia się to nawet przy kodowaniu dźwięku w programach do obróbki filmów. Ze względu na spore zmiany, które zaszły w systemie, przesyłam nowe logi. OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Mój problem z kodekami pogłębił się nieco od ostatniego czasu.

1. W programie Olympus Sonority mogę odtwarzać jedynie pliki PCM, przy WMA i MP3 pojawia się błąd.

2. Zaktualizowałem AQQ do najnowszej bety, która zamiast dźwięków PCM ma teraz dźwięki MP3. Gdy dochodziło do odtworzenia dźwięku z programu, ten natychmiast się zawieszał.

3. Nadal są obcinane początki plików MP3 i WMA

 

Przyczyna zdaje się być bliska wykrycia. Po analizie systemu programem gSpot, zostały wykryte trzy niedziałające kodeki. Oprócz standardowych logów z OTL, przesyłam dodatkowo log z gSpot, wygenerowany z opcji System > List codecs and other filters.

 

niestety nie mogę przesłać plików za pomocą załączników. Umieszczam je w serwisie wklej.org.

 

Log extras otl http://www.wklej.org/id/937808/

log otl http://www.wklej.org/id/937810/

log z gSpot http://www.wklej.org/id/937813/

 

w tym ostatnim logu w trzech miejscach pojawia się "file missing" i program zaznaczał te pozycje na czerwono

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Użyj programu VCSwap

Po uruchomieniu wyświetlone zostaną wszystkie kodeki.

Uszkodzone lub nieaktywne kodeki zaznaczone będą na kolor czerwony.

Kodeki które chcemy wyłączyć przesuwamy do dolnej części okna programu lub klikamy podwójnie na dany kodek.

 

A tak od siebie, nie doradzam nikomu instalowania paczek z kodekami zwłaszcza w Windows 7 bo tenże ma już wbudowane własne takie jak: AAC, MPEG4, H.264, AVCHD, DivX oraz XviD.

Można zainstalować natomiast Dekodery+Enkodery FFDshow które wspierają dodatkowe formaty wideo i audio.

 

Wideo: MPEG-1,MPEG-2, Windows Media Video (WMV) Wersja 7/8, Wersja 9 nieoficjalnie, H.263, H.261, Motion JPEG, MPEG w AVI,Intel Indeo 3, DV, Cinepak, Theora,

MS Video 1, RV10 / RV20, HuffYUV.

 

Audio: MPEG-1 Audio Layer 3, MPEG-1 Audio Layer 1 und 2, DTS, Dolby Digital, Dolby TrueHD, AC3, E-AC3, Windows Media Audio (WMA) Wersje 1/7 i 2/8,

Vorbis, MS AD-PCM, FLAC.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...