Skocz do zawartości

Ukash - zablokowany komputer...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno właśnie wyskoczył mi wirus Ukash związany z zapłaceniem kwoty..Proszę o pomoc. Daję loga z OTL. Dałem skanowanie z plikami młodszymi niż 7 dni ponieważ problem pojawił się dzisiaj. Proszę o pilną pomoc :)

 

Udało się jednak. Naprawiłem to znajdując w logu OTL gdzie się znajduję ten plik i folder. Usunąłem je i działa. Powiedzcie mi jednak czy mogę się przed tym jakoś zabezpieczyć?

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tu wcale nie koniec roboty. I poza "Ukash" masz też tego trojana:

 

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\run: Policies = C:\WINDOWS\system32\spynet\server.exe

O7 - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: Policies = C:\WINDOWS\system32\spynet\server.exe

 

 

1. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\TfNetMon.sys -- (TfNetMon)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = "http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=902715f4-0ca9-11e1-8f0c-001a9267b4e6&q={searchTerms}"
FF - prefs.js..browser.search.defaultengine: "Web Search"
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://search.babylon.com/?affID=112089&tt=280612_7_&babsrc=HP_ss&mntrId=6c73ab9300000000000000ffaf216a0a"
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://search.babylon.com/?affID=112089&tt=280612_7_&babsrc=KW_ss&mntrId=6c73ab9300000000000000ffaf216a0a&q="
[2011-07-11 20:04:02 | 000,000,633 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\Admin\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\qa99e403.default\searchplugins\startsear.xml
[2012-06-28 15:55:28 | 000,002,352 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {472734EA-242A-422B-ADF8-83D1E48CC825} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [userFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -u File not found
O4 - HKLM..\Run: [zydjxizgqoigpoj] C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\zydjxizg.exe ()
O4 - HKCU..\Run: [zydjxizgqoigpoj] C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\zydjxizg.exe ()
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\run: Policies = C:\WINDOWS\system32\spynet\server.exe
O7 - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer\Run: Policies = C:\WINDOWS\system32\spynet\server.exe
 
:Files
autorun.inf /alldrives
C:\WINDOWS\system32\spynet
C:\Documents and Settings\Admin\ms.exe
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\bdtiyajpmaggvhq
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ulxrfvlkqjbfaki
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{77D009C2-C53F-49F2-BFF5-967ECC51782A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{77D009C2-C53F-49F2-BFF5-967ECC51782A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj: Complitly / BabylonObjectInstaller / Babylon toolbar on IE / vShare.tv plugin 1.3

 

Otwórz Firefox i w Dodatkach odmontuj: Complitly / vShare.tv

 

3. Uruchom AdwCleaner z opcji Delete

 

4. Uruchamiasz OTL ponownie na dodatkowym warunku - do okna Własne opcje skanowania/Skrypt wklej:

 

HKLM\Software\Microsoft\active setup\installed components /s

 

Wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowy log z OTL (bez extras)

Odnośnik do komentarza

Kiedy wklejam ten skrypt co mi kazałeś i daję wykonaj skrypt, to niestety ale zatrzymuje się na moving file autorun.inf czy coś takiego i potem już dalej nie idzie. Czekałem jakąś godzine i nic nie ruszyło. Okazało się, że brak odpowiedzi. Jeszcze raz dam logi te obecne, bo to może mieć związek coś z tym że ja te pliki usunąłem a logi dałem jeszcze przed usunięciem.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

A gdzie jest wykonany punkt 2 i 3? Log pokazuje że nadal jest to wszystko nie odinstalowane. I w punkcie 4 pisałem jak ma byc wykonany log, na dodatkowym warunku więc wykonaj wszystko i sporządź nowy log. Bez extras (to tez pisałem wcześniej)

Edytowane przez picasso
28.08.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...