Skocz do zawartości

Dwa dyski systemowe na jednym komputarze


horrida

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa dyski sata. Na jednym win 7 na drugim win XP. Przez około 2 lata pracowałem z dysku z XP, później go wyjąłem, kupiłem drugi dysk na którym zainstalowałem win 7 a dysk z XP trafił na półkę. Konfiguracja sprzętowa w moim komputerze od kilku lat jest identyczna, tylko dyski się zmieniały (nic nie odkładałem nic nie wyjmowałem - poza dyskami). Teraz chciałbym do tego komputera z powrotem podłączyć dysk z XP, nie wyjmując dysku z win 7 i jednocześnie z nich korzystać, wybierając jednak przy starcie interesujący mnie system. Próbnie to już zrobiłem, ale aby mieć możność wybrania systemu muszę każdorazowo za pomocą klawisza funkcyjnego wywoływać Boot Device Menu - inaczej włączy się mi zawsze win 7. Jak temat załatwić, aby podczas uruchamiania komputer sam pytał mnie o wybór systemu? Będę wdzięczny za pomoc, przypuszczam że to błahostka ale nie znalazłem podobnego problemu w necie (owszem o instalacjach dwóch systemu na dwóch dyskach jest pełno materiału - ale o dwóch dyskach z jednej konfiguracji sprzętowej, które wcześniej nie były razem w zasadzie nic.)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W takiej sytuacji należy odpowiednio skonfigurować bootloadera - taki program który mówi komputerowi który system włączyć. Na blogu Traxtera znalazłem opis takiego programu http://traxter-online.net/easybcd-zarzadzanie-bcd-w-trybie-graficznym/ Powinieneś wykonać kroki z pkt "Instalacja Windows XP po zainstalowaniu Windows Vista/7" na samym końcu wpisu. Oczywiście najpierw zrób kopie zapasową danych bo zawsze coś może pójść nie tak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...