Skocz do zawartości

Freezy i wygaszanie laptopa


sekate

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od czterech lat mam Toshibę A300-1EG (PSAG4E).

 

Zazwyczaj gdy gram (ostatnio nawet przy przeglądaniu map na zoomi) laptop zawiesza się (zacina się obraz, z głośników wydobywa się stałe zakłócenie, kontrolki laptopa się świecą) gdy wcisnę przycisk power laptop się od razu wyłącza. Laptop potrafi się również 'wygasić', nie wiem jak to dokładnie określić, bo ekran robi się czarny, napęd cd na chwilę się załącza (tak jak by laptop się resetował, ale nie mógł uruchomić ponownie) kontrolki wszystkie się palą, tutaj pomaga jedynie przytrzymanie przycisku power, aby laptop się wyłączył, czasem muszę nawet chwilę odczekać, bo nie chce załapać od razu.

 

W czym może być problem? Na 99% nie jest to przegrzewanie się laptopa, ponieważ dopiero co go czyściłem i akurat teraz na stałe mam przy nim włączony wiatrak odprowadzający powietrze, a poza tym, zawsze gdy mi się przegrzewał po prostu się wyłączał, a nie robił tak jak teraz się dzieje. Przy wyłączeniu rdzenie procesora miały odpowiednio 71 i 70 st, grafika około 60.

 

Podczas ostatniego czyszczenia laptopa wykręciłem na stałe gniazdo PCMCIA, które się strasznie nagrzewało i potrafiło nieźle grzać rękę gdy grałem. Piszę o tym, ale wątpię, że właśnie to jest źródłem problemów.

 

Reinstalacja sterowników grafiki nie pomogła.

 

Zastosowanie Argente - Registry Cleaner i usunięcie błędów też nic nie dało.

 

Z podglądu zdarzeń (zaraz po uruchomieniu, przed 'wygaszeniem' nic nie ma - czekam żeby zobaczyć co będzie po freezie):

EventLog - Poprzednie zamknięcie systemu przy 22:27:28 na 2012- 07- 22 było nieoczekiwane.

Kernel-Power - System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

WLAN-AutoConfig - Uruchomienie modułu rozszerzalności sieci WLAN nie powiodło się.

Service Control Manager - Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

SBRE

Windows Media Player Network Sharing Service - Nie można poprawnie uruchomić usługi "WMPNetworkSvc", ponieważ funkcja CoCreateInstance(CLSID_UPnPDeviceFinder) napotkała błąd "0x80004005". Sprawdź, czy usługa UPnPHost jest uruchomiona i czy składnik UPnPHost systemu Windows jest zainstalowany właściwie

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powiedziałbym że 70 stopni to trochę dużo jak na CoreDuo http://eu.computers....DUCT_ID=1055579 (może masz jakąś podkładkę chłodzącą do testów?) Trzeba sprawdzić RAM Memtestem - test powinien trwać jakieś 8h (chyba że błędy posypią się wcześniej) oraz dysk twardy programem MHDD. Proszę też dostarczyć dane SMART. Wszystkie te operacje są opisane w dziale Tutoriale. Dobrze by było też dostarczyć komplet logów z HWInfo zgodnie z zasadami działu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...